۸۰ درصد پزشکان کشور الکترونیکی نسخه پیچیدند

بجنورد- ایرنا- رییس اداره افکارسنجی اداره کل روابط عمومی و بین‌الملل سازمان بیمه سلامت گفت: ۸۰ درصد پزشکان و مراکز طرف قرارداد این سازمان بیمه‌گر در ۲۲ استان کشور به صورت الکترونیکی نسخه ثبت کردند.

به گزارش ایرنا مرتضی سوری روز پنجشنبه در جمع کارکنان بیمه سلامت خراسان شمالی اظهار داشت: با توجه به قانون بودجه سال ۱۴۰۰ از دی ماه، تمامی تجویزها باید به صورت الکترونیکی انجام شود و سازمان بیمه سلامت ایران بر اساس این قانون تعهدی برای پرداخت نسخ غیرالکترونیک بعد از این تاریخ ندارد.

وی افزود: داشتن چشم انداز برای دفاتر پیشخوان یکی از اموراتی است که در اجرای طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک باید به آن توجه کنیم.

 رییس اداره افکارسنجی اداره کل روابط عمومی و بین‌الملل سازمان بیمه سلامت گفت: دفاتر پیشخوان در گروه ارائه دهندگان خدمت قرار دارند و باید در اجرای طرح به مشکلات آنها توجه کنیم.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان شمالی گفت : روابط عمومی نقش مهمی در آگاهی بخشی به بیمه شدگان و ارائه دهندگان خدمت دارد.

محسن رعنایی اظهار داشت: در این استان با تشکیل گروه اختصاصی برای نسخه نویسی و نسخه پیچی در تلاش هستیم تا با آگاهی رسانی ارائه خدمت را وسعت بخشیم.

کارشناس پیگیری طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی در اداره کل روابط عمومی و بین الملل سازمان بیمه سلامت نیز گفت: نسخه نویسی طرح خوب و رو به جلویی است که باید با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی درست و به موقع به مردم و ارایه دهندگان خدمت، توسعه یابد.

ابوالفضل خمار باغی اظهار داشت: روابط عمومی ادارات استانی و شهرستانی نقش مهمی در تبیین مزایای این طرح توسعه بخش دارند.

به گزارش ایرنا ۷۰۰ هزار نفر از شهروندان خراسان شمالی زیر پوشش بیمه سلامت هستند، این سازمان بیمه گر با ۱۲۹ پزشکٰ، ۷۴ داروخانه، ۱۳ آزمایشگاه، هشت مرکز رادیولوژیٰ سونوگرافی، ۲۰ درمانگاه، ۱۲ بیمارستان، ۲۰ مرکز فیزیوتراپی، ۴۱ دندان پزشک و۱۳ آزمایشگاه قرارداد دارد.

حدود ۷۰ درصد جمعیت این استان زیر پوشش بیمه سلامت استان هستند، ۴۴ درصد از جمعیت خراسان شمالی در روستاها سکونت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha