صدری: برخی‌ از جایگاه پرسپولیس ترسیده‌اند

تهران- ایرنا- سرپرست باشگاه‌پرسپولیس با انتقاد از رفتار مسوولان باشگاه استقلال، گفت: برخی از جایگاه پرسپولیس ترس دارند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از باشگاه پرسپولیس، «سیدمجید صدری» افزود: در آستانه دربی از شنیدن این حرف‌ها آن هم ‌از سوی مدیریت یک باشگاه، متعجب و ‌شگفت‌زده شدم، انتظارم آن بود که اگر یک بازیکن جوان و کم‌تجربه استقلال این صحبت‌های سخیف را مطرح می‌کرد، آدم با تجربه‌ای مثل مصطفی آجورلو او را نصحیت و ملامت می‌کرد، اما وقتی مدیرعامل باشگاه استقلال چنین حرف‌های سبکی می‌زند دیگر چه باید گفت؟

وی گفت: مدیرعامل فعلی استقلال موفقیت‌های پنج- ۶ سال گذشته پرسپولیس را به زعم خود زیر سوال برده است تا به سبک شاخ‌های مجازی فالوور جمع کند! اگر شما که هم نظامی بودید و هم قدرت سیاسی داشتید از قدرت خود برای قهرمانی جنجالی پاس در لیگ حرفه‌ای سوم استفاده کردید، دلیلی نمی‌شود که به دیگر تیم‌ها اتهام بزنید. از آن گذشته شاید یک بار مثل پاس تهران بتوان با استفاده از قدرت سیاسی و نظامی قهرمان لیگ برتر شد و دیگر هیچی نشد اما هرگز نمی‌توان با استفاده از نیروهای غیرفوتبالی پنج سال پشت سر هم قهرمان ایران شد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس با اشاره به اینکه این‌گونه اتهام زدن به رقیب مستقیم در آستانه دربی در شان و زیبنده مدیریت یک باشگاه لیگ برتری نیست، خطاب به آجورلو اضافه‌کرد: آجورلو خودتان خوب می‌دانستید تیم‌ دوم تهران را در اختیار گرفته‌اید، باید با این وضعیت کنار می‌آمدید نه اینکه در آستانه دربی چنین گفتار و رفتاری از شما سر بزند و باعث تاسف همگان شود.

صدری ادامه‌داد: شرایط آجورلو را خوب درک می‌کنم، او با یک‌سری وعده‌های تو خالی و اسپانسر ۵۰۰ میلیارد تومانی با درآمدزایی یک‌هزار میلیاردی وارد استقلال شد و حالا ناچار به فرافکنی و صحبت‌های پوپولیستی است. البته تصور من این بود که وی به عنوان مدیر مدعی و دارای تجربه دست‌کم یک سال کار کند، زحمت بکشد و بعد از ناکامی و نتیجه نگرفتن با چنین حرف‌های سخیفی فرار روبه جلو کند. اما تازه ۲ روز است که پرسپولیس در جدول بالاتر از استقلال قرار گرفته است، چرا دوستان ترسیده‌اند؟! خطاب من به آقای آجورلو است که برای مدیریت باشگاه استقلال حتما شرایط را سنجیده است که عهده‌دار مسوولیت شده است. اما پرسش من اینجاست که چرا تا همین یکی، دو هفته که در جدول بالاتر از ما بودید از این ادعاهای گزاف و غیرواقعی نمی‌کرد؟

وی بیان‌داشت: باز هم تکرار می‌کنم شرایط مدیرعامل استقلال را درک می‌کنم، زیرا علاوه بر وعده‌های توخالی که داده و در اجرای آن مانده، تیمش در چهار هفته هشت امتیاز از دست داده است و باید هم حرف‌های پوپولیستی و عوام‌فریبانه بزند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس خاطرنشان‌کرد: دوست دارم به مدیر عامل استقلال کمک کرده و بگویم که می‌دانید فرق تیم ما با شما چیست؟ پرسپولیس تیمی است که اگر همه چیز علیه آن باشد سعی می‌کند باز بیشتر بجنگد تا برنده شود اما تیم شما در همه این سال‌ها و همین فصل جاری دنبال بهانه است. اگر گل سالم پرسپولیس مثل بازی با صنعت نفت آبادان نادیده گرفته شود، دوباره تلاش می‌کنیم، گل می‌زنیم و بهانه نمی‌آوریم، چون تیمی برنده و دنبال بردن هستیم. تیمی که دنبال نبردن است قبل، حین و بعد از بازی دنبال بهانه می‌گردد و دایم بیانیه می‌دهد.

وی اضافه‌کرد: به نظر می‌رسد همین سیاست اشتباه را دوباره در آستانه دربی در پیش گرفته‌اید. هر چند مطمئن هستم این اتهامات که جای پیگرد قانونی دارد و حتما هم پیگیری خواهد شد، انگیزه مربیان و بازیکنان غیرتمند پرسپولیس را برای بازی روز شنبه ۱۰ برابر خواهد کرد تا خیلی چیزها را به بهانه‌جویان ثابت کنند.

صدری تاکیدکرد: اینکه بخواهید ناکامی سال‌های گذشته را به فلان دولت یا فلان مسوول نسبت بدهید قطعا چیزی نیست جز فرار رو به جلو. مدیرعامل رقیب با صحبت‌هایش فضای هواداری را قبل از دربی ملتهب کرد و این‌طور به هوادارانش القا کرد که اگر در دربی مقابل پرسپولیس که بهترین تیم ایران و آسیا است شکست بخورد به‌خاطر عوامل بیرونی است. همچنان‌که در چند سال گذشته هم شاهد این بودیم که همین استقلال و دیگر رقبا از رانت‌های دولتی و سیاسی استفاده و سوء استفاده کردند تا به ناحق امتیازهایی بگیرند یا حقی را ضایع کنند.

وی گفت: آجورلو به‌هیچ عنوان حرف شما درست که در زمان دولت‌های قبل مثلا به خاطر یک مسوول شما قهرمان نمی‌شدید، پس اینکه یکی دو قهرمانی شما که در دولت‌های قبل هم کسب شد حتما با حمایت‌های ویژه‌ای بوده، همچنان‌که برخی از مسوولان رده بالای دولت هم به‌طور علنی اعلام کرده بودند طرفدار چه تیمی هستند.

صدری ادامه‌داد: آقای آجورلو شما که ادعای ورزشی بودن دارید چطور مدعی هستید که خارج از مستطیل سبز نتایج رقم می‌خورد؟ این رفتار از کسی که خودش را اخلاق‌مدار می‌داند آن هم قبل از دربی عجیب بود! البته که بالاخره به‌خاطر نتایج ضعیف تحت فشار هستید اما این راه خوبی برای فرار از فشار هواداری نیست! دوران این صحبت‌ها و این رفتارها تمام شده و شما هم برای اینکه در دل هواداران‌تان جا باز کنید راه دیگری جز فرافکنی و فرار رو به جلو انتخاب کنید.

سرپرست پرسپولیس در پایان گفت: یک نصیحت مجانی هم برای خودم و هم برای مدیرعامل مثلا باتجربه استقلال از علی پروین دارم، اینکه اگر حرف زدن بلد نیستید حداقل حرف نزدن را یاد بگیرید تا خود را ریشخند جماعت نکنید!

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال پرسپولیس روز شنبه در هفته هشتم لیگ برتر به مصاف استقلال خواهد رفت.

مصطفی آجورلو روز گذشته عنوان‌کرده‌بود که برخی حمایت‌ها از تیم حریف مانع مانع موفقیت استقلال در سال‌های اخیر شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha