۳۵۰ میلیارد تومان تسهیلات تولید به خراسان جنوبی اختصاص یافت

بیرجند - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: سهم این استان از تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کشور در حال حاضر ۳۵۰ میلیارد تومان تعیین شده که با توجه به روند جذب، قابل افزایش است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی این سازمان، عباس جرجانی از آغاز ثبت‌نام تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه برای بهره‌مندی بنگاه‌های تولیدی استان خبر داد.

وی افزود: این مبلغ در مقایسه با سایر استان‌ها مبلغ قابل قبولی برای خراسان جنوبی است که با توجه به روند جذب در استان قابل تغییر و افزایش خواهد بود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به دستورالعمل و برنامه‌های ابلاغی وزارتخانه متبوع برای سال جاری گفت: اولویت اصلی برای تخصیص منابع مذکور به منظور پرداخت این تسهیلات و تامین مالی برنامه‌های مرتبط به تکمیل ظرفیت‌های خالی واحدهای تولیدی محصولات منتخب و افزایش راندمان تولید است.

وی ادامه داد: همچنین فعال‌سازی واحدهای راکد، تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام، پیشران و گلوگاهی، نهضت ساخت داخل و جایگزینی واردات، توسعه مناطق محروم و کمتر برخوردار و اصناف تولیدی از دیگر اولویت‌های این تسهیلات است.

جرجانی بیان کرد: متقاضیان برای بهره‌مندی از این تسهیلات می‌توانند با مراجعه به سامانه "بهین یاب" نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha