پوستر سومین جشنواره ملی نماز و معارف مهدوی در گلستان رونمائی شد

گرگان - ایرنا - پوستر سومین جشنواره ملی شعر و داستانک نماز و معارف مهدوی روز پنجشنبه با حضور مسئولان استانی در گلستان رونمائی شد.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در این آیین گفت: این جشنواره با هدف اعتلای فرهنگ نماز، عبادت، نیایش و فرایض الهی در ۲ گروه سنی زیر ۱۸ سال و بالای ۱۸ سال با موضوع نماز و معارف مهدوی برگزار می‌‏شود.

اکبر مهدوی‌نیا بیان کرد: علاقه‌مندان می توانند آثار خود را تا ۱۲ بهمن به صورت تایپ شده در قالب فایل word به نشانی الکترونیکی ramianershad@gmail.com بارگذاری کرده و یا از طریق واتساپ به شماره تلفن ۰۹۱۱۵۳۲۶۵۱۰ ارسال کنند.

وی اظهارداشت: با بررسی و نظر هیات داوران به نفرات اول تا سوم جشنواره به ترتیب ۱۰، پنج و سه میلیون ریال به همراه تندیس و لوح تقدیر اهدا خواهد شد.

به گفته وی مراسم اختتامیه این جشنواره همزمان با ۲۲ بهمن برگزار می شود.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: در راستای توسعه اقدامات مرتبط با نماز، اقداماتی از جمله جشنواره فرهنگی هنری نماز، برگزاری کارگاه آموزشی طرح ملی شهر نماز و خانه نماز، محراب عاشقی، نمایشگاه مجازی کلید بهشت، کارگاه آموزشی اذان و اقامه در مساجد، برگزاری جشنواره نور چشم اذان و اقامه صحیح، بومی‌سازی فعالیت های فرهنگی و هنری و اهدای کتاب با موضوع نماز به کتابخانه ها از سوی این اداره کل انجام شد.

مدیر ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) گلستان هم در این آیین گفت: سال گذشته بیش از ۳۰۰ اثر از کشور به این جشنواره ملی ارسال شد که امیدواریم در سومین جشنواره بر تعداد این آثار افزوده شود.

قاسم محمدی اظهار داشت: شبکه های اجتماعی، فضاهای مجازی و شبکه شاد گلستان با ۷۵۰ هزار مخاطب دانش‌آموز، مدیر و معلم ظرفیتی ویژه برای تبلیغ این جشنواره ملی هستند.

وی افزود: سال گذشته از نظر کمی و کیفی آثار نفیسی به جشنواره ارسال شده که بیش از ۱۶۰ اثر برای مخاطبان زیر ۱۸ سال و  ۱۳۰ اثر برای شرکت کنندگان خارج استان بود که امیدواریم با اطلاع رسانی بیشتر امسال شاهد استقبال گسترده در این جشنواره باشیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha