تور آشنایی با ظرفیت های گردشگری فارس برای عراقی‌ها برگزار شد

شیراز- ایرنا- معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی فارس گفت: ما آماده پذیرایی از گردشگران عراقی می‌شویم و به همین منظور تور آشناسازی نمایندگان آژانس‌های عراقی با ظرفیت‌های گردشگری استان فارس برگزار شد.

روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، پنجشنبه در مطلب ارسالی از قول سید موید محسن نژاد افزود: درقالب ابلاغ دستورالعمل جذب گردشگران خارجی، به‌منظور برنامه‌ریزی و هماهنگی برگزاری تور صنعت گردشگری و رسانه از کشور عراق نشستی با نمایندگان آژانس‌های عراقی برگزار شد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری  وصنایع دستی فارس ادامه داد: در این نشست که با حضور نمایندگانی از جامعه هتل‌داران و انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و همچنین آژانس‌های مسافرتی که گردشگران عراقی را وارد کشور می‌کنند، برگزار شد راهکارهای جذب گردشگران عراقی به فارس بررسی شد.

او با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری استان فارس و شهر شیراز در بعد مذهبی، سلامت، طبیعی و تاریخی گفت: در این نشست مقرر شد آژانس‌های خدمات مسافرتی که تورهای گردشگران عراقی را وارد می‌کنند با نمایندگان خود ارتباط برقرار کنند و برای برگزاری تور آن‌ها اقدامات لازم را انجام دهند.

محسن نژاد به لزوم احیای پرواز شیراز به نجف نیز اشاره کرد و گفت: وجود این پرواز می‌تواند گشایش‌های بسیاری در ورود گردشگران عراقی به شیراز فراهم آورد.

او افزود: کشور عراق دارای فرهنگ‌های خاصی است که باید به این فرهنگ‌ها توجه کرد مثلاً در بحث غذا باید اهتمام ویژه‌ای به کار گرفته شود تا غذاهای عراقی در رستوران‌ها و هتل‌های استان ارائه شود.

در این نشست همچنین نمایندگان آژانس‌های مسافرتی حاضر به بیان مشکلات و راهکارهای جذب بیشتر گردشگران عراقی و رفع مشکلات پرداختند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha