۱۱ آذر ۱۴۰۰،‏ ۸:۳۵
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 84562703
۴ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۱۰ تن چوب قاچاق در مریوان کشف شد

سنندج- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان گفت: بیش از ۱۰ تن چوب آلات قاچاق دپو شده در سطح روستاهای جنگلی این شهرستان کشف و ضبط شد.

آزاد نامداری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اولین مورد از کشف چوب آلات قاچاق مربوط به روستای سردوش است که نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی در حین سرکشی و بازدید از منطقه انجام دادند.

وی افزود: محموله چوب آلات قاچاق دپو شده شامل گونه ممنوع القطع بید در اراضی جنگلی روستای سردوش به وزن تقریبی ۲ تن بود که بلافاصله توسط ماموران یگان حفاظت بارگیری و به محوطه اداره منتقل شد.

رییس اداره حفاظت از منابع طبیعی شهرستان مریوان یادآور شد: در پی بازدید سرزده نیروهای یگان حفاظت اداره منابع طبیعی از جنگل های روستای عصرآباد محل دپوی چوب آلات قاچاق شناسایی شد.

وی اضافه کرد: در این مکان بیش از ۶ تن چوب از نوع درختان بید در محل کشف و با حضور پرسنل اداره شهرستان، محموله بارگیری و به محوطه اداره شهرستان حمل شد.

نامداری ادامه داد: عامل قطع این درختان جنگلی شناسایی و جهت تشکیل پرونده قضایی به اداره منابع طبیعی شهرستان احضار شده است و پرونده وی بعد از پایان مراحل تحقیق و بررسی به مراجع قضایی ارسال می گردد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان افزود: درپی دریافت گزارش های مردمی مبنی بر وجود قطع درختان جنگلی در روستای بلکر، ۲ اکیپ از مامورین اداره منابع طبیعی شهرستان مریوان به محل اعزام شدند.

وی افزود: پس از بازدید از محل دپوی چوب آلات قطع شده، مشاهده شدکه حدود ۲ تن چوب از گونه های ممنوع القطع در محل موجود بوده که بلافاصله اقدام به بارگیری و حمل آن به محوطه اداره شد.

نامداری یادآور شد: عامل قطع درختان جنگلی و دپوی آنها شناسایی و جهت ارائه توضیحات و تشکیل پرونده قضایی به اداره منابع طبیعی احضار شد و بعد از تکمیل، پرونده تخلف به مراجع قضایی ارسال می شود.

وی از عموم مردم، دوستداران و همیاران طبیعت درخواست کرد ضمن مشارکت فعال در امر حفاظت از منابع طبیعی، گزارش های تخریب،  تصرف قطع چوب غیر مجاز و آتش سوزی در عرصه های جنگلی و مرتعی را به سامانه تلفنی ۱۵۰۴ یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع رسانی کنند.

از مساحت ۲ میلیون و ۹۳۷ هزار هکتاری استان کردستان، بیش از ۶۰ درصد آن شامل یک میلیون و ۵۸۷ هزار هکتار را مراتع و جنگل تشکیل می‌دهد.

از مجموع ۱۹۳ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان مریوان ۹۷ هزار هکتار آن را جنگل و ۹۶ هزار هکتار مراتع را تشکیل می‌دهد.

شهرستان مرزی مریوان با ۱۵۳ هزار نفر جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha