انفجار بمب بازمانده از جنگ دوم جهانی نزدیک ایستگاه قطار مونیخ آلمان

تهران – ایرنا – پلیس آلمان اعلام کرد که چهار نفر روز چهارشنبه در پی انفجار بمب پرتاب شده از هواپیما در دوره جنگ دوم جهانی نزدیک یک پل نزدیک ایستگاه اصلی و شلوغ قطار مونیخ، زخمی شدند.

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز؛ با گذشت ۷۰ سال از پایان جنگ دوم جهانی، همه ساله بیش از ۲ هزار تن بمب و مهمات آماده انفجار در آلمان کشف و خنثی می شود. هواپیماهای جنگنده بمب افکن انگلیس و آمریکا در این دوره یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن بمب بر خاک آلمان فروریخته اند که منجر به کشته شدن ۶۰۰ هزار شهروند این کشور شد. بر اساس ارزیابی های رسمی، ۱۵ درصد این بمب ها منفجر نشده و برخی در عمق ۶ متری زمین پنهان باقی مانده اند.

مقام های شهر مونیخ اعلان کرده اند که بر اثر این انفجار که هنگام حفاری برای ساخت تونل رخ داد، یک نفر از این افراد، به سختی مصدوم شده و کارشناس مواد منفجره برای بررسی آثار باقیمانده از این بمب به مکان حادثه فراخوانده شده اند.

با اینکه بمب های بازمانده از جنگ دوم جهانی که هنوز در هنگام عملیات ساختمانی در آلمان کشف می شوند، معمولا توسط کارشناسان خنثی و یا با انفجارهای مهارشده، نابود می شوند، اما با این حال هنوز هم مواردی از انفجارهای مرگبار در گذشته رخ داده است.

سه کارشناس مواد منفجره پلیس آلمان در سال ۲۰۱۰ هنگام آماده کردن مقدمات خنثی سازی یک بمب هزار پوندی در گوتینگن، جان خود را ازدست دادند و یک کارگر ساختمانی نیز در سال ۲۰۱۴ در پی برخورد تیغه دستگاه حفاری اش به یک بمب چهار هزار پوندی مدفون شده، جان باخت. سه کارگر ساختمانی نیز در ۱۹۹۴ در حادثه مشابهی در برلین جان خود را ازدست دادند.

همچنین انفجار مهار شده یک بمب ۵۰۰ پوندی در سال ۲۰۱۲ در مونیخ، میلیون ها یورو به ۱۷ ساختمان زیان وارد کرد. انفجار یک بمب هزار پوندی در سال ۲۰۱۵، چاله ای به عمق سه متر در بزرگراهی در مرکز آلمان ایجاد کرد.  

شرکت راه آهن آلمان "دویچه بان" اعلان کرد که در پی این حادثه، آمد و شد قطارها به ایستگاه اصلی مونیخ متوقف شده و زمان ازسرگیری آن مشخص نیست.


 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha