۸۵ درصددانش آموزان استان اصفهان واکسن تزریق کرده اند

کاشان - ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: ۸۵ درصد دانش آموزان استان برای تزریق واکسن کرونا اقدام کرده اند.

به گزارش ایرنا، محمد اعتدادی شامگاه چهارشنبه در حاشیه دیدار با فرماندار اردستان  در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: آن‌ تعداد از دانش آموزان که به دلیل‌های مختلف هنوز واکسن نزده‌اند با اجرای طرح سلامت شهید قاسم سلیمانی و همکاری شبکه بهداشت و درمان در مدارس و با موافقت اولیا واکسن دریافت خواهند کرد.
وی در خصوص نحوه بازگشایی واحدهای آموزشی خاطرنشان کرد: بر اساس شیوه‌نامه بهداشتی ارسالی از ستاد ملی کرونا تمامی مدارس بازگشایی و آموزش به‌صورت حضوری انجام می‌شود.
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان اضافه کرد: ۹۰ درصد دانش آموزان در شهرستان‌هایی که ازنظر رنگ‌بندی کرونایی در وضعیت مناسبی قرار دارند آموزش حضوری دارند، همچنین شیوه‌نامه بهداشتی به همه مدرسه‌ها ابلاغ‌شده، بارعایت آن خانواده‌ها نباید نگرانی داشته باشند.
اعتدادی بابیان اینکه آموزش از طریق فضای مجازی نتوانسته چندان مؤثر باشد افزود: علاوه بر کم‌اثر بودن این نوع آموزش بحث سلامت روان دانش آموزان مطرح است و با توجه به اینکه دانش آموزان از فضای مدرسه و دوستان خود دور بودند و دچار مشکل شدند و کیفیت آموزش آن‌ها پایین آمده است.
وی با اشاره به اینکه در دوران کرونا و آموزش در فضای مجازی برخی افراد امکان دسترسی به تلفن همراه و تبلت نداشتند خاطرنشان کرد: طبق آمار رسمی ارسالی از وزارت خانه بالغ‌بر یک هزار و ۷۰۰ نفر ترک تحصیل‌کرده اند و با کمک اداره ثبت‌احوال، بهزیستی و نیروی مقاومت بسیج در حال شناسایی این دانش آموزان برای حضور در واحدهای آموزشی هستیم.
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در رابطه با برگزاری امتحانات پایه دوازدهم گفت: این برنامه روز گذشته به استان ابلاغ و در اختیار مدرسه‌ها قرارگرفته امتحانات این پایه به‌صورت حضوری برگزار و امتحان دیگر پایه‌ها با توجه به شرایط هر شهرستان ابلاغ می‌شود.
اعتدادی در پایان به کمبود بالغ‌بر ۱۲ هزار نفر نیرو در سطح آموزش‌وپرورش استان اشاره و افزود: در سال جاری تعداد ۶ هزار و ۲۰۰ نفر از معلمان و کارمندان مشمول بازنشستگی بودند که با توجه به نیاز به خدمت تعدادی از این افراد، هزار و ۶۰۰ نفر به کار ادامه دادند و بقیه بازنشسته شدند ولی با برنامه‌ریزی صورت گرفته هیچ کلاسی در سطح استان بدون معلم نیست.
شهرستان اردستان با افزون بر ۴۳ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع‌شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha