واکسیناسیون افراد بالای ۱۲ سال سردشت به ۸۰ درصد رسید

مهاباد- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان سردشت گفت: از ابتدای طرح واکسیناسیون سراسری تاکنون ۸۰ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال این شهرستان حداقل یک دُز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

داوود آتشی روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد تاکنون بیش از ۷۸ هزار نفر از واجدان شرایط دز اول را دریافت و ۵۵ هزار نفر نیز دز دوم خود را پس از تکمیل فرآیند دز اول تزریق کرده‌اند.

وی ادامه داد: روز گذشته ۷۷۰ دز واکسن کرونا در سردشت تزریق شده که ۱۴۷ دز برای بار نخست بوده و ۴۵۲ دز نخست مرحله دوم بوده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت با بیان اینکه سردشت در رتبه های آخر واکسیناسیون آذربایجان غربی قرار دارد، اظهار داشت: تاکنون ۶۴۰ نفر شامل مجموعه کادر درمانی و افراد واجد شرایط ۶۰ سال به بالا که حداقل ۲ ماه از نوبت دوم واکسن آنها گذشته، دز سوم خود را نیز دریافت کردند. 

آتشی با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۱۵۷ نفر از شهروندان بر اثر بیماری کووید-۱۹ در این شهرستان جان خود را از دست داده‌اند، گفت: هم‌اکنون ۱۱ نفر در بخش کرونای بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان بستری هستند که از این تعداد هفت نفر مثبت، یک نفر منفی و سه نفر دیگر نیز منتظر جواب هستند.

وی بیان کرد: هم اکنون سه مرکز شهری و روستایی واقع در شهرهای "نلاس"، "میراوه" و "ربط" و پنج مرکز روستایی در "بیوران سفلی"، "گل کندیک"، "اسلام آباد"، "بناویله حاجی مینه" و "بریسو" درحال خدمات رسانی و تزریق واکسن به افراد واجد شرایط هستند.

آتشی با بیان اینکه حدود ۹۸ هزار نفر در سردشت بالای ۱۲ سال سن دارند، اظهار داشت: واکسن تمام این افراد در دستور کار قرار دارد و تلاش می کنیم با اتمام آن وضعیت قرمز مقابله با کرونا را به حالت عادی برگردانیم.

شهرستان مرزی سردشت با بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت هم اکنون در شرایط زرد مقابله با کرونا قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha