۱۰۰ هزار دانش آموز کهگیلویه و بویراحمد عضو بسیج هستند

یاسوج- ایرنا- رئیس سازمان بسیج دانش آموزی سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد از فعالیت بیش از یکصدهزار نفر از دانش آموزان این استان در بسیج دانش آموزی خبر داد.

به گزارش ایرنا، سعادت صالحی روز چهارشنبه در آیین افتتاح بسیج دانش آموزی هنرستان کشاورزی آیت‌الله ملک‌حسینی یاسوج گفت: دانش آموزان در دوران دفاع مقدس  بیش از ۳۶ هزار شهید تحویل نظام و انقلاب دادندکه از این تعداد ۴۴۶ شهید دانش‌آموز مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد است.
وی با تاکید بر تقویت بسیج دانش آموزی در هنرستانها گفت: برای تربیت نیروی انسانی متعهد و انقلابی در تراز نظام جمهوری اسلامی برنامه های متنوعی در مدارس برگزار خواهیم کرد.
صالحی با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در میان دانش آموزان باعث شناخت بیشتر آنان نسبت به شهدا خواهد شد افزود: شهدای دانش آموز ستارگان درخشانی بودند که به پیام رهبر کبیر انقلاب لبیک گفتند و برای دفاع از آرمان های انقلاب ، سنگر درس و مدرسه را رها و به میدان جهاد و شهادت رفتند و درس ایثار و از خودگذشتگی را به ما آموختند.
رئیس سازمان بسیج دانش آموزی سپاه فتح استان، توجه به آموزشهای مهارتی در هنرستانها را بسیار مهم وتاثیر گذار دانست و گفت: تحصیل در رشته های فنی وحرفه ای مزیتهای فراوانی دارد که برای تربیت نیروی انسانی کارآمد،خلاق وپرسشگر باید با اساس سند تحول بنیادین آموزش وپرورش بیش از پیش تلاش کنیم.
صالحی ، توجه به نسل جوان دانش آموز و استعدادهای آنان را یاداور شد و گفت: امروز جنگ، جنگ اراده ها است و کسانی موفق خواهند بود که سودای رسانه ای کافی داشته باشد.
وی گفت: تقویت بسیج دانش آموزی در هنرستانها از اولویتهای کاری سازمان بسیج دانش آموزی سپاه فتح استان است.
وی افزود: دانش آموزی که در برنامه های مختلف علمی و فرهنگی در مدرسه بتواند نقش آفرینی کند می‌تواند در دانشگاه جریان سازی کند و در آینده  نیز می‌تواند جامعه را  مدیریت کند.
صالحی در پایان از همکاری با عوامل اجرایی هنرستان کشاورزی در راستای  تقویت و تجهیز بسیج دانش آموزی هنرستان کشاورزی جهت کیفی سازی برنامه های علمی و فرهنگی برای شکوفایی استعدادهای دانش آموزان خبر داد.

دانش آموز بسیجی باید الگو باشد

مدیر هنرستان کشاورزی آیت‌الله ملک‌حسینی یاسوج نیز در این آیین، تشکیل بسیج دانش آموزی در مدارس را کاری ارزشمند و قابل  تقدیر دانست و گفت: فلسفه تشکیل بسیج دانش آموزی تقویت بنیه علمی و فرهنگی دانش آموزان و تربیت دینی و انقلابی آنان در راستای دفاع از ارزش‌های اسلامی و الهی در جامعه است.
سید ولی موسوی ، خلاء بسیج دانش آموزی در هنرستان کشاورزی را یادآور شد و گفت : انتظار می رود بسیج دانش آموزی در هنرستانها جدی گرفته شود تا با برنامه های کیفی شاهد رشد و ارتقای کیفی علمی و اخلاقی دانش آموزان بیش از گذشته باشیم.
وی گفت: در راستای ارتقا فعالیتهای هنرستان کشاورزی برنامه های فرهنگی متنوعی در هنرستان کشاورزی برگزار می شود تا دانش اموزان علاوه بر دانش اندوزی و آموزشهای مهارتی ارتقای معنوی پیدا کنند وبا مسائل روز به خوبی آشنا شوند.

موسوی دانش آموزبسیجی را الگوی سایر دانش آموزان دانست وگفت: دانش آموز بسیجی باید الگوی نظم و اخلاق و از نظر علمی سرآمد باشد.
مدیر  هنرستان کشاورزی با بیان اینکه دانش آموزان بسیجی در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به سایر دانش آموزان می توانند به خوبی نقش آفرینی کنند خواستار اجرای برنامه کیفی توسط سازمان بسیج دانش آموزی سپاه فتح استان در مدارس شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha