افتتاح مخزن اموال فرهنگی موزه‌های برادران امیدوار و میرعماد

تهران- ایرنا- آیین افتتاحیه مخزن اموال فرهنگی موزه‌های «برادران امیدوار» و «میرعماد» در مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد برگزار شد.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی، این مراسم با حضور کیا پارسا مدیر مجموعه سعدآباد، محمدرضا کارگر مدیرکل موزه‌ها و اموال فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و سایر مسئولان مجموعه سعدآباد انجام و پس از سال‌ها موزه‌های مذکور دارای مخزن و گنجینه مجهز و ایمنی شدند. 

مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در این خصوص گفت: مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد در یک سال گذشته با تخصیص اعتبارات ویژه‌ای به مخازن اموال فرهنگی ضمن ایجاد و احداث دو مخزن که روز گذشته افتتاح شد، یک مخزن بزرگ و مهم دیگر هم در دست ساخت و تکمیل دارد.

پارسا افزود: علاوه بر آن نیز تجهیز حفاظت الکتریکی اکثر موزه‌ها و مخازن هم مورد توجه قرار گرفت و به انجام رسید.

او با اشاره به بهره‌برداری از مخزن موزه میرعماد بیان کرد: از سال گذشته اقدامات عمرانی آن در زیرزمین موزه میرعماد آغاز شده بود و امسال با تکمیل، تجهیز، خرید و نصب یک سامانه هواساز مناسب، آماده بهره‌برداری شد.

در ادامه کیا پارسا درباره موزه براداران امیدوار توضیح داد: این موزه فاقد فضای کافی و مخزن مناسب برای اشیای اهدایی جدید عیسی امیدوار بود. امسال با طراحی فضای مورد نیاز، توسعه بنای قدیمی آن و تجهیز کامل اقدامات حفاظتی، دارای مخزنی مجهز و شایسته شد.

مدیر مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد، خاطرنشان کرد: سر انجام این دو مخزن در روز گذشته با حضور مدیرکل موزه‌ها و امیدوار افتتاح و تحویل امنای اموال فرهنگی مربوطه شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha