تعاملات مجلس و دولت در روند مذاکرات تاثیرگذار است

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه همکاری ها و تعاملات مجلس و دولت در روند مذاکرات تاثیرگذار است، گفت: یکی از دلایل و ابزارهای موفقیت ما در مذاکرات فعلی وین همین قانون راهبردی مجلس است.

حسین حسین‌زاده روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره نشست روز گذشته مجلس و دولت گفت: با توجه به واقعیات بودجه،  وضعیت فروش نفت و همچنین با تاکیدی که رییس مجلس و رییس‌جمهوری در این نشست داشتند، مقرر شد بودجه ۱۴۰۱ براساس واقعیت بسته شود.

نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی گفت: دغدغه امروز مردم معیشت، وضعیت آب و جاده‌ها،  تورم و خلق پول‌های افسار گسیخته است که تورم ایجاد می‌کند و موجب کاهش قدرت خرید مردم شده و منجر به افزایش فاصله طبقاتی می شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: امیدوارم همه با وحدت و همدلی دولت و مجلس بودجه‌ای براساس واقعیات در سال ۱۴۰۱ بسته شود که همه  بخش ها مخصوصا مناطق محروم از آن منتفع شوند.

حسین‌زاده درباره هم‌افزایی دولت و مجلس با توجه به تاکید رییس‌جمهوری بر وحدت دولت و مجلس گفت: دولت نیمه سال بر سر کار آمد و بودجه۱۴۰۱  اولین بودجه‌ای است که می‌بندد و تحویل مجلس می‌دهد. امیدوارم بودجه‌ای که دولت به مجلس می دهد، بودجه‌ای باشد که ماحصل مسائل و موضوعات مطرح شده در  همین جلسات باشد و واقعیات جامعه را به‌صورت عینی در آن ببینیم.

این نماینده مجلس یازدهم درباره تاثیر تعاملات مجلس و دولت در مذاکرات وین با بیان اینکه تعاملات مجلس و دولت در روند مذاکرات تاثیر دارد، گفت: اکنون از دلایل و ابزارهای موفقیت ما در مذاکرات فعلی وین همین قانون راهبردی مجلس و مؤلفه‌های دیگری بود که قطعا در روند مذاکرات تاثیرگذار است.

حسین‌زاده افزود: این دور از مذاکرات ما با دور قبل متفاوت است و مردم عزیز باید این را بدانند که شاید مذاکرات در دور قبل از موضع ضعف و ناتوانی بوده اما اکنون با تولید قدرت، مانور و قرارداد گازی از موضع قدرت و با دست پر وارد مذاکره شدیم و ان شاءالله این مذاکرات به نتیجه برسد.

وی خاطرنشان کرد: قطعا اقدامات مجلس که یکی از آنها قانون اقدام راهبردی بوده تاثیر بسیار زیادی در موفقیت مذاکرات دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha