پژوهش‌ها در اردبیل به سمت تولید ثروت سوق داده می‌شود

اردبیل - ایرنا - سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری اردبیل گفت: پژوهش‌ها در این استان باید به سمت تولید ثروت سوق داده شود.

به گزارش روابط‌ عمومی دانشگاه محقق اردبیلی ، کاظم دبیر روز چهارشنبه در جلسه شورای سیاست‌گذاری ستاد برگزاری هفته پژوهش و فناوری استان هفته پژوهش را هفته مهمی دانست و افزود: این هفته باید بهانه‌ای باشد تا برای کشور ثروت و اندیشه تولید شود.

وی با بیان اینکه باید تولید ثروت حاصل از پژوهش‌ها برای همه اقشار جامعه باشد، اظهارکرد: باید امتیازات و جوایز انگیزاننده به پژوهشگران برتر داده شود تا برای پژوهش‌های کاربردی ترغیب شوند.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی و جانشین رئیس ستاد گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری استان اردبیل هم در این جلسه گفت: جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر استان ۱۷ آذرماه در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می‌شود.

دکتر عزیز حبیبی ادامه داد: ۲ تا سه نفر از بخش دانشگاهی در گروه‌های علوم پایه، فنی مهندسی، علوم‌انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی به‌عنوان نفر اول و نفر دوم یا شایسته تقدیر، سه نفر از گروه‌های علوم پزشکی پایه و سه نفر از گروه علوم پزشکی بالینی به‌عنوان نفر اول تا سوم انتخاب یا تجلیل خواهند شد.

وی افزود: پژوهشگران برتر دستگاه‌های اجرایی، پژوهشگران مراکز تحقیقات دستگاه‌های اجرایی، پژوهشگران برتر در بین معلمان، دانش‌آموزان و دانشجویان یا دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها هم انتخاب و تجلیل می‌شوند.

هفته پژوهش۱۳ تا ۱۸ آذرماه در استان اردبیل برگزار می‌شود ، برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن‌ بازار ، تجلیل از پژوهشگران برتر و زنگ پژوهش از جمله برنامه‌های اجرایی هفته پژوهش است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha