آزادیخواه: سطح تعامل مجلس و دولت بسیار بالا است

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس تعامل مجلس و دولت را بسیار بالا ارزیابی کرد و گفت: تعامل و هماهنگی دولت و مجلس باعث می‌شود مشکلات مردم با سرعت بیشتری حل و فصل شود.

حجت‌الاسلام احد آزادیخواه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به نشست امروز دولت و مجلس گفت:‌ اگر دولت و مجلس رو در روی یکدیگر بنشینند و اشکالات و ایرادات و نیازها را مطرح و پیشنهادات ارائه را ارائه کنند فضای بسیار خوب تعاملی برای حل مشکلات کشور ایجاد می‌شود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه عملکرد دو سال پایانی دولت آقای روحانی و عدم حضور وی در مجلس علیرغم دعوت‌های متعدد و دستور کارهای متنوع نشان داد که نبود تعامل میان دولت و مجلس می‌تواند ضربه سنگینی به کشور وارد کند.

نماینده مردم ملایر در مجلس افزود: واقعیت این است که اگر دولت پی کار نباشد مجلس نمی‌تواند کاستی‌ها را جبران کند و اگر هم مجلس پای کار نباشد دولت نمی‌تواند به تنهایی کار کند، بنابراین دولت و مجلس هر دو باید پای کار باشند.

آزادیخواه با بیان اینکه تعامل مجلس یازدهم و دولت انقلابی بسیار بالاست، گفت: اتفاقی که امروز در مجلس افتاد پایه‌ریزی جامعی است برای اینکه بتوانیم از این پایه‌ریزی تعاملی میان مجلس و دولت، کارها را با سرعت بیشتری جلو ببریم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در پاسخ به این سوال که جلسات و نشست‌های مشترک مجلس و دولت چقدر می‌تواند به حل مشکلات کشور کمک کند، گفت: دشمن همه ما را به عنوان یک مجموعه جمهوری اسلامی می‌بیند و اگر وحدت بین ما حاصل شده باشد حتما حساب دیگری روی ما باز می‌کنند و این مسئله نتیجه خود را در مذاکرات نشان می‌دهد.

آزادیخواه تصریح کرد: کشورهای طرف مذاکره جمهوری اسلامی می‌دانند که با دولت تنها روبرو نیستند بلکه با دولت و ملت روبرو هستند و مجلس خانه ملت است. این موضوع قدرت و اقتدار دولت و تیم مذاکره کننده را ارتقا می دهد و طبیعی است که با این مدل می‌توان با سرعت بیشتری کار مذاکره را جلو برد.

نماینده مجلس یازدهم با بیان اینکه فضای تعاملی بین قوای سه گانه یک سرمایه است،‌ خاطرنشان کرد: اگر این فضای تعاملی از دست برود حتماً اقتدار مجلس از بین می‌رود. البته دولت هم باید این فضا را نگه دارد و برای نمایندگان حرمت قائل باشد و در تصمیم گیریها از نظرات آنان استفاده کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha