بدون همکاری رسانه ها در هیچ جامعه و سازمانی توفیقات حاصل نمی‌شود

زنجان-ایرنا- رییس خانه روابط عمومی ایران، با تاکید بر نقش مهم رسانه ها در موفقیت سازمان‌ها و مجموعه های مختلف گفت؛: امروزه بدون همکاری و کاربرد صحیح رسانه ها، هیچ جامعه و هیچ سازمانی، نمی تواند موثر واقع شده و یا به توفیقاتی دست پیدا کند.

 هوشمند سفیدی روز چهارشنبه در آیین اختتامیه جشنواره رسانه و سلامت، با اشاره به نقش انکار ناپذیر رسانه ها افزود: هر روز بر اهمیت رسانه ها افزوده می شود و در این میان، حتی رسانه های سنتی هم به رغم ظهور رسانه های جدید، همچنان اهمیت خاص خود را دارند.

 وی با تاکید بر اینکه کماکان نقش تعیین کنندگی رسانه های  نوپدید و جمعی غیر قابل انکار است، گفت: ما از طریق آنها می توانیم پیام ها و محتواهای تولیدی خود را  به شهروندان منتقل کنیم تا آنها را در مقابل انواع بیماری ها چه در حوزه پیشگیری و چه درحوزه درمان توانمند کنیم.

رییس خانه روابط عمومی ایران، خاطر نشان کرد: این امر منوط به این است که ظرفیت های رسانه ای را به اندازه کافی داشته باشیم چون این ظرفیت ها متنوع هستند و هر روز بر دامنه آنها افزود می شود.

سفیدی با اشاره به تبدیل شدن تک تک شهروندان به شهروند ارتباط‌گر اظهار داشت:در دنیایی که دنیای رسانه، ارتباط و فضای مجازی است و شاهد شکل گیری حوزه‌های  همگانی مجازی هستیم، قطعا ظرفیت های جدیدی را ایجاد می کنند و باید بتوانند با استفاده از این فضا، پیام ها را به مخاطب خود برسانند.

رئیس خانه روابط عمومی ایران با اشاره به  طراحی و برگزاری جشنواره‌ سلامت و رسانه هم گفت: این جشنواره با هدف استفاده از ظرفیت رسانه در حوزه بهداشت برگزار می شود که این نگاه، قابل قدردانی است.

سفیدی در ادامه با بیان اهمیت نقش رسانه ها به عنوان واسطه در همراهی مردم با دانشگاه علوم پزشکی هم افزود: اگر این نقش و همراهی نبود، درکنترل کرونا موفقیت کمتری حاصل می شد و نمونه بارز آن  اطلاع رسانی مناسب اصحاب رسانه، در خصوص واکسن ستیزی بود که البته  ناکام ماند.

مصطفی محمدی دبیر نخستین جشنواره سلامت و رسانه استان زنجان هم در ادامه این مراسم، فلسفه ارزشمند این جشنواره را با محوریت سلامت و رسانه با توجه به ایجاد حساسیت عمومی نسبت به موضوع سلامت در کشور عنوان کرد و گفت: این جشنواره با هدفی مقدس و حفظ آرامش سلامت و ایمنی جامعه، فعالان رسانه را گرد هم آورده است.

وی افزود: در برگزاری این جشنواره، همین بس که همه همت کردیم با تلاشی مضاعف، زندگی شرافتمندانه و عزتمندانه را برای هموطنان خود رقم بزنیم جون حال ما زمانی خوب است که حال عمومی مردم خوب باشد.

دبیر نخستین جشنواره سلامت و رسانه استان زنجان، افزود : با شیوع ویروس مهلک کرونا، با تلاش، استقامت، پایداری و توکل در راستای ایجاد رفاه برای هموطنان، همچنان می خواهیم، متفاوت باشیم، متفاوت فکر کنیم و متفاوت عمل کنیم.

محمدی با تاکید بر اینکه، از فردای اختتامیه این جشنواره، همدلی و حرکت جدید برای این اقدام ارزشمند در این دیار شریف آغاز خواهد شد، اظهار داشت: با همه فرازها و فرودها، موانع اول اگرچه سخت، اما به هر حال برداشته شد و امروز شاهد برگزاری آیین اختتامیه نخستین جشنواره استانی سلامت و رسانه هستیم.

 وی این جشنواره را نتیجه تلاش و تعامل  فعالان رسانه‌ای و همکاران دانشگاهی عنوان کرد.

به گفته وی فراخوان جشنواره سلامت و رسانه در هفت بخش بود که ۳۵۰ اثر از ۶۴ رسانه‌ به دبیرخانه این جشنواره رسید و آثار با کدبندی، برای داوری ارسال شد.

 محمدی افزود: در نهایت ۲۷ اثر به عنوان برگزیده جشنواره معرفی شدند.

 وی خاطرنشان کرد: رضا معطریان، فریدون صدیقی، علی‌اکبر قاضی‌زاده و احمد توکلی،‌داوران اولین دوره جشنواره سلامت و رسانه بودند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha