آیت‌الله نوری همدانی: نیروی دریایی به کشور عزت و عظمت داد

قم ـ ایرنا ـ آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید، با اشاره به پیروزی‌ها و موفقیت‌های کسب‌شده توسط نیروی دریایی گفت: شما توانستید با تلاش و مجاهدت مخلصانه خودتان در برابر دشمنان به مهین اسلامی عزت و عظمت دهید.

به گزارش عصر چهارشنبه از مرکز خبر حوزه، وی امروز در دیدار  امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی افزود: وقتی موفقیت شما را در رسانه‌ها می‌شنویم و در روزنامه‌ها می‌خوانیم؛ برای ما باعث خوشحالی است و برای شما دعا می‌کنیم.

وی با بیان اوضاع منطقه و جهان اسلام گفت: امروز روزی است که دشمنان اسلام سعی می‌کنند، درگیری را میان مسلمان‌ها ایجاد کنند تا خودشان به عنوان کدخدای عالم به استعمار محرومان به پردازند.

وی افزود: متاسفانه در افغانستان، یمن، بحرین، سوریه، لبنان، عراق و هرکجای دنیا که نگاه می‌کنیم که درگیری هست که نقشه دشمن است ، این‌ها سعی می‌کنند مسلمانان را به هر شکلی به جان هم بیاندازند.

این مرجع تقلید به اهمیت جایگاه جهاد پرداخت و با اشاره به حدیثی از رسول گرامی اسلام(ص) خاطرنشان کرد: امروز روزی است که ما باید با تمام توان در مقابل دشمنان بایستیم.

وی همچنین با تقدیر از تلاش های مخلصانه نیروی‌های نظامی با اشاره به آیه ۸ از سوره منافقون گفت: عزت از آن خداوند،  پیامبر اکرم(ص) و مومنان است، ولی منافقان این حقیقت را درک نمی‌کنند؛ بنابراین کسی در راهی گام بردارد که عزت اسلام را پایه گذاری کند، ثواب فراوان دارد.

وی افزود: از این رو مسلمانان باید همیشه عزت اسلام را در حفظ کنند تا دشمنان بدانند که اسلام دارای عزت و عظمت است، بنابراین هر قدمی که در این راه بردارید و هر نفسی که در این مسیر شما بکشید، دارای فضیلت و ثواب بالایی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha