طرح گازرسانی به گلخانه‌های پاکدشت به بهره برداری رسید

تهران- ایرنا- طرح گازرسانی به گلخانه‌های روستای فیلستان از توابع بخش مرکزی پاکدشت با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان اجرا و به بهره‌برداری رسید.

فرماندار پاکدشت روز چهارشنبه در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: عملیات اجرایی این طرح از سال ۱۳۹۸ آغاز شده بود که با پیگیری مسولان و همراهی شرکت گاز و بهره برداری از این طرح  هزار و ۵۰۰ واحد گلخانه به چرخه تولید بازگشتند.

مهدی یوسفی جمارانی افزود: این طرح علاوه بر یک ایستگاه تقلیل فشار، از ۱۰ هزار متر خط لوله تغدیه و توزیع برخوردار است.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی در استفاده بهینه از آب کشاورزی، حرکت به سمت کشت گلخانه‌ای است که این مهم نیز در پاکدشت به درستی اجرایی و هم اکنون هزار و ۴۰۰ هکتار گلخانه موجود در شهرستان، پاکدشت را به پایتخت گل و گیاه کشور تبدیل کرده ست.

وی اظهار داشت: عملیات افزایش ظرفیت گازرسانی به شهرک صنعتی خصوصی شنزار نیز که از دهه فجر سال گذشته آغاز شده بود، به زودی تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

شهرستان پاکدشت از ۵۶ هزار و ۸۰۰ هکتار اراضی دایر و منابع طبیعی برخوردار است که از این میزان، ۱۵ هزار و ۷۹۲ هکتار دایر و زیرکشت انواع گیاهان زراعی و باغی و ۲۹ هزار و ۱۳۷ هکتار اراضی منابع طبیعی است.

بیش از ۸۰ درصد از گلخانه‌های پاکدشت از گاز طبیعی برخوردار می‌باشند.

طرح گازرسانی به گلخانه‌های پاکدشت به بهره برداری رسید

کلنگ احداث پایگاه اورژانس پیشوا به زمین زده شد
تهران- ایرنا- با حضور مسوولان شهرستانی، کلنگ احداث پایگاه اورژانس شهرستان پیشوا روز چهارشنبه به زمین زده شد.

سرپرست فرمانداری پیشوا در حاشیه این مراسم گفت: پیشوا به دلیل واقع شدن در مسیر محور مواصلاتی امام رضا (ع) پاکدشت و جاده ترانزیتی شرق کشور، همواره با تردد خودروهای متعدد سبک و سنگین مواجه است که وجود پایگاه‌های اورژانس نقش مهمی در امداد رسانی به مصدومان احتمالی محورهای مواصلاتی دارد.

ابراهیم تاجیک نوری افزود: بسیاری از مسافران حرم مطهر امام رضا(ع) و ساکنین شهرهای جلیل‌آباد پیشوا و شریف‌آباد و شهرک‌های صنعتی مجبور به تردد از این محور می‌باشد از این رو افزایش تعداد پایگاه‌های اورژانس در دستور کار مسوولان شهرستان قرار دارد.

وی با اشاره به نقش مهم خیرین سلامت در توسعه امکانات بهداشتی و درمانی اظهار داشت: این پایگاه توسط خیر نیک اندیش آقای طزری در زمینی به مساحت ۵۰۰ مترمربع احداث می‌شود.

وی تصریح کرد: شهرستان پیشوا با جمعیتی بالغ بر ۸۵ هزار نفر از داشتن تخت بیمارستانی محروم است از این رو تلاش می‌شود تا با تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز، نبود تخت بیمارستانی به ویژه در زمان حوادث جبران شود و در زمان بروز حوادث، فرصت‌های حیاتی نجات مصدومان از دست نرود.

شهرستان پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha