توسعه فوتبال در استان‌ها یکی از اولویت‌های مهم فدارسیون است

کرمانشاه - ایرنا - دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: برنامه‌ریزی برای توسعه سخت افزاری و نرم افزاری در کنار کشف استعدادها و پتانسیل‌ استان‌ها یکی از مهمترین اولویت‌های فدارسیون فوتبال است.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ «حسن کامرانی‌فر» روز چهارشنبه در سفر یک روزه به استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران افزود: یکی از اهداف مهم فدارسیون فوتبال توجه بیشتر به فوتبال استان ها است و به همین خاطر در راستای کمک به توسعه زیرساختی فوتبال استان ها جلسات متعددی با نماینده ها و ناظران کیفی، داوران و هیات های فوتبال برگزار می کنیم. 

تیم ملی فوتبال در مقدماتی جام جهانی فوق العاده عمل کرده است

او در بخش دیگری از سخنان خود؛ به رتبه اول فوتبال ایران در آسیا و در فیفا و همچنین مسابقات بدون باخت تیم ملی در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ اشاره کرد و گفت: همه از عملکرد تیم ملی فوتبال رضایت کامل دارند، زیرا این تیم در بازی های مقدماتی جام جهانی نتایج  فوق العاده ای کسب کرده است.

کامرانی‌فر نتایج خوب تیم ملی را حاصل عملکرد خوب "دراگان اسکوچیچ" سرمربی تیم ملی در کنار برنامه ریزی ها و مدیریت دقیق فدارسیون فوتبال دانست و گفت: انشاالله در بقیه راه و همچنین در جام جهانی ۲۰۲۲ این نتایج و عملکرد خوب را دوباره تکرار خواهیم کرد.

دبیر کل فدارسیون فوتبال ایران با بیان اینکه همه باید به تیم ملی فوتبال کمک کنیم تا در جام جهانی تیم قوی داشته باشیم، اظهار کرد: تعهد و قرار داد " دراگان اسکوچیچ" سر مربی تیم ملی با فدارسیون تا پایان مسابقات مقدماتی جام جهانی است  و مشخص نیست بعد از اتمام تاریخ این قرار داد  فدارسیون فوتبال ایران با او  همکاری کنند یا نه.

کامرانی فر با تاکید بر اینکه " دراگان اسکوچیچ"  سرمربی تیم ملی عملکرد فوق العاده ای در تیم ملی ایران داشته است افزود: موضوع اتمام قرار داد " دراگان اسکوچیچ" در پایان بازی های مقدماتی جام جهانی یک واقعیت است که گفته شده اما برخی از رسانه ها به گونه ای دیگر تفسیر و برداشت کرده اند.

برای حضور تماشاگران در ورزشگاه به مجوز وزارت بهداشت نیاز داریم

وی در ادامه مساله حضور تماشاگران در ورزشگاه ها را منوط به مجوز وزارت بهداشت اعلام کرد و گفت: در ۲ بازی اخیر که با حضور تماشاگران برگزار شد، ما تفاوت بازی با حضور تماشاگران را به خوبی احساس کردیم اما به خاطر محدودیت های کرونای مجبوریم ورزشگاه ها بدون تماشاگر باشند و امیدواریم هرچه سریعتر شرایط حضور در ورزشگاه ها فراهم شود.

کامرانی‌فر در خصوص حضور خانم ها در ورزشگاه ها نیز اظهار کرد: فدارسیون جهانی فوتبال " فیفا" حساسیت و نگاه برابری نسبت به حضور زن و مرد در ورزشگاه های فوتبال دارد و امیداوریم در آینده نزدیک به ویژه در حوزه تیم ملی فوتیال، بانوان نیز در ورزشگاه حضور بیابند.

او همچنین گفت: برای ورود خبرنگاران و عکاسان به ورزشگاه ها در مسابقات هیچ محدودیتی وجود ندارد و اگر محدودیتی در برهه زمان اوج گیری کرونا به خاطر رعایت نکات بهداشتی لحاظ شده بود، الان دیگر نیست.

فدارسیون فوتبال به همه حوزه های ورزشی زیر نظر خود نگاه برابری دارد

کامرانی فر در ارتباط با نتایج  فوتسال در مسابقات جهانی اخیر و همچنین سقوط بی سابقه رنکینگ فوتبال ساحلی کشورمان گفت: فدراسیون فوتبال در راستای تقویت تیم ملی فوتسال و همچنین فوتبال ساحلی برنامه ریزی های دقیقی در دستور کار دارد.

او سقوط رنکینگ فوتبال ساحلی را به دلیل عدم حضور در مسابقات دانست و گفت: درصددیم مسابقات دوستانه خوبی برای فوتبال ساحلی تدارک ببینیم.

وی همچنین به درخشش فوتبال بانوان و راهیابی به مسابقات بازی های آسیایی اشاره کرد و گفت: برای تیم ملی فوتبال بانوان مانند آقایان برنامه ریزی دقیق شده است و امیدواریم نتایج خوبی در اولین حضور خود مسابقات بازی های آسیایی کسب کنند.  

هیچ نهادی خارج از ارکان قضایی فدارسیون نمی توانند در مسائل فنی فوتبال رای صادر کنند

دبیرکل فدارسیون فوتبال ایران در بخش پایانی صحبت های خود، با اشاره به رای دیوان عالی کشور در خصوص راهیابی تیم فوتبال "راهیان" کرمانشاه به لیگ دسته اول گفت: این مساله که چه تیمی سقوط کند، چه تیمی صعود کرده ، تعداد تیم ها در لیگ ها چند تیم باشد و دیگر مسائل فنی فقط و فقط ارکان قضایی فدارسیون فوتبال می تواند نظر دهد و فقط رای این رکن قابل اجرا است و لاغیر.

کامرانی‌فر بیان داشت: دادگستری و دیوان عالی کشور می توانند در مورد مالکیت و دیگر مسائل خارج از مسائل فنی فوتبال رای دهند اما در مورد قوانین فوتبال نمی توانند رای صادر کنند.

او افزود: اگر تیمی مساله‌ای دارد باید فقط به رکن قضایی فدراسیون فوتبال شکایت کند زیرا فیفا نیز نمی پذیرد ارگانی خارج از فدراسیون فوتبال در مورد قوانین او نظر دهد و اگر در کشوری نهادی در استقلال فدراسیون آن دخالت کند فدراسیون آن کشور تعلیق می شود.

در حوزه نرم افزار VAR در فوتبال کشور قدم های خوبی برداشته شده است

دبیر کل فدارسیون فوتبال ایران در بخش دیگر از سخنان خود گفت: در حوزه کمک داورهای ویدئویی در ورزشگاه های فوتبال کشور قدم های خوبی برداشته شده و انجام کار در این حوزه به خوبی پیش می رود که بعدا اطلاع رسانی خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha