نمایندگان سه کشور اروپایی به دیدار مذاکره کننده ارشد ایران رفتند

وین – ایرنا – نمایندگان سه کشور اروپایی عضو برجام امروز (چهارشنبه) در ادامه رایزنی‌های دیپلمات فشرده در وین با علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، در این ملاقات طرف‌ها پیرامون مهمترین موضوعات گفت‌وگوهای جاری با محور لغو تحریم‌ها به بحث و تبادل نظر پرداختند.

امروز و پیش از این دیدار، باقری با انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و وزیر امور خارجه اتریش نیز ملاقات کرد.

دور جدید مذاکرات وین با هدف رفع تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی ایالات متحده از دوشنبه گذشته آغاز شده است.  باقری ریاست هیات مذاکره کننده ایران در این مذاکرات را بر عهده دارد.

سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران پیشتر با اشاره به آغاز مذاکرات وین گفت: آنچه که در اتریش اتفاق می‌افتد، تمرکز بر رفع تحریم‌هاست. چیزی نه کمتر از این را می‌پذیریم و نه بیشتر از آنچه در برجام در حوزه هسته‌ای آمده است، تعهدی می‌دهیم.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشور تصریح کرد: موضوعاتی مانند مذاکرات گام به گام و تعهدات جدید هیچ جایگاهی در گفت و گوی ما ندارد.

خطیب‌زاده گفت: دولت با عزم جدی با یک هیات کاملا آماده وارد مذاکرات وین شده تا اطمینان پیدا کند آنچه در وین اتفاق می‌افتد رفع تحریم‌هاست. البته اگر طرف‌های مقابل هم به جای وقت‌کشی، تطویل و بهانه‌گیری‌های بچه‌گانه با نیتی درست برای رفع تحریم‌ها وارد وین شده باشند، می‌توانیم بگوییم مذاکرات در مسیر درست قرار دارد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha