صادرات دستگاه تصفیه هوای هوشمند نانویی ایرانی به ۴ کشور

تهران- ایرنا- یک شرکت فناور موفق به ساخت دستگاه تصفیه هوای پنج مرحله‌ای هوشمند نانویی شد که مشتریانی از کشور روسیه، ازبکستان، تاجیکستان و ترکیه دارد و به زودی این محصول ایران ساخت در بازارهای جهانی حضور می‌یابد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، هدایت غلامی مدیرعامل این شرکت فناور با تاکید بر کیفیت بالای دستگاه تصفیه هوای نانویی این شرکت، از قیمت پایین و مزیت رقابتی این محصولات با نمونه‌های خارجی خبر داد.

وی گفت: این دستگاه‌ مجهز به سیستم پنج مرحله‌ای تصفیه و ضدعفونی هوا شامل پیش فیلتر اولیه، پلاسمای سرد اتمسفری، سیستم نانوفتوکاتالیستی، فیلترهپا/نانونقره، فیلتر نانوکربن فعال است.

این فناور خاطرنشان کرد: این دستگاه‌ با پنج حسگر شامل دما، درصد رطوبت، گازهای آلاینده، کیفیت هوا و ایمنی احتراقی هوشمند شده‌ است، در این دستگاه‌ها از نانوذرات اکسیدتیتانیوم به‌عنوان نانوفتوکاتالیست استفاده می‌شود، همچنین در بخش جاذب‌ها نیز از نانوکربن استفاده کرده‌ایم که هم قابلیت جذب مواد آلاینده را داشته و هم بخشی از میکروارگانیسم‌ها را از هوای محیط حذف می‌کند.

غلامی ادامه داد:‌ علاوه بر آن در بدنه این دستگاه‌ها نیز از نانوذرات نقره استفاده کرده‌ایم که خواص آنتی‌باکتریال دارد، در واقع هم بدنه این دستگاه با مواد نانو، آنتی‌باکتریال شده و هم عملکرد آن مبتنی بر نانومواد بوده و تصفیه بهتری نسبت به تجهیزات رایج دارد.

وی از دریافت مجوزها و گواهی‌نامه‌های این دستگاه از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان محیط‌زیست و وزارت بهداشت و همچنین ستاد ویژه توسعه فناوری‌ نانو خبر داد و گفت: علاوه بر مجوزهایی برای فروش داخل کشور، برای صادرات نیز اقدامات لازم صورت گرفته و نشان CE نیز برای این محصول دریافت شده است تا مسیر برای صادرات این دستگاه‌ها هموار شود.

مدیرعامل این شرکت فناور تصریح کرد: مشتریانی از کشورهای روسیه، ازبکستان، تاجیکستان و ترکیه تقاضای خرید این دستگاه‌ها را داشته‌اند و تفاهم‌نامه‌هایی نیز برای تسهیل صادرات با شرکت‌هایی در این کشورها امضا شده است و به زودی صادرات این دستگاه‌ها آغاز می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha