معاون وزارت ورزش: مربیان جهادی ورزش همگانی «نمونه» هستند

تهران- ایرنا- سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: مربیان جهادی ورزش همگانی افراد نمونه‌ای هستند که نقش پررنگی در تربیت نسل آینده دارند.

به گزارش ایرنا، سینا کلهر امروز (چهارشنبه) در همایش تجلیل از مربیان جهادی ورزش همگانی اظهار داشت: اگر یک نفر می‌خواهد جهادی باشد باید هفت ویژگی داشته باشد. اول این که باید «صفر» باشد، یعنی این که از خودش گذشته و به فکر دیگران باشد. به همین خاطر جهادی بودن با گمنام بودن گره خورده است.  

وی ادامه داد: دومین ویژگی کسی که از خودش می‌گذرد «پیشرو» بودن است. زمانی که اکثر افراد می‌گویند نمی‌شود و امکان ندارد، مربی جهادی می‌گوید می‌شود و آن کار را انجام می‌دهد. او واقعیت‌ها را می‌بیند و حرکت می‌کند.  

سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان  ادامه داد: مربی «شجاع» است و از هیچ چیزی نمی‌ترسد. «استقامت» دارد و اگر مربیان در کارشان استقامت نداشته باشند نمی‌توانند موفق باشند.  

معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش خاطرنشان کرد: آخرین ویژگی این است که آدم جهادی «مراقب» است که با همه خصوصیاتی که دارد دوباره به خانه اول برنگردد. اگر این طور باشیم مورد لطف و عنایت خدا قرار می‌گیریم و هدایت خواهیم شد.

کلهر یادآور شد: مربیان جهادی مصادیق کسانی هستند که با رفتارشان دیگران را به ورزش دعوت می‌کنند. رفتار، کردار و عمل ماست که نشان می‌دهد چقدر واجد این ویژگی و عنوان هستیم. معلمان و مربیان ورزش بیشترین نقش را در تربیت کودکان و نوجوانان دارند. شما افراد نمونه‌ای هستید که نقش مهمی را در تربیت نسل آینده دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha