۱۰ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۳۷
کد خبرنگار: 1187
کد خبر: 84562091
۰ نفر

برچسب‌ها

۳ خبر کوتاه از تکاب

مهاباد- ایرنا- اتصال ۱۰ روستای تکاب به اینترنت پرسرعت تا پایان امسال، افزایش توزیع الکترونیکی سیلندر گازمایع در روستاها و ساماندهی خطوط برق فشار قوی شهری سه خبر کوتاه تکاب در چند روز گذشته است.

فرماندار تکاب گفت: سه روستای بابانظر، شیرمرد و قراقیه تا ۲ ماه آینده و هفت روستای دیگر این شهرستان نیز تا پایان امسال تحت پوشش شبکه اینترنت همراه اول قرار می‌گیرند و اهالی این روستاها می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

امیر ستوده‌فر در دیدار رییس اداره مخابرات تکاب با بیان اینکه پوشش حداکثری اینترنت همراه اول مطالبه مهم مردم تکاب به ویژه روستاییان است افزود: توسعه ارتباطات و پوشش اینترنت در روستاهای تکاب با توجه به نیازهای تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه پوشش اینترنت روستاهای تکاب با اقدام سریع، فوری و جدی برقرار و تقویت شود اظهارداشت: با توجه به توزیع نفت و گاز مایع روستاها به‌صورت الکترونیکی توسعه و تقویت پوشش اینترنت در مناطق روستایی تکاب ضروری است.

افزایش توزیع الکترونیکی سیلندر گاز مایع در تکاب

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار تکاب گفت: با توجه به پیگیری‌ها و تمهیداتی که از سوی فرماندار در چند ماه گذشته اندیشیده شد، میزان توزیع سیلندر گاز مایع بصورت الکترونیکی در روستاهای این شهرستان افزایش یافته و از ۱۱ تُن در ۶ ماهه اول سال به ۶۸ تُن در ماه های مهر و آبان رسیده که بیان‌گر روند مطلوب توزیع الکترونیکی سیلندر گاز است.

حسن عباسی روز چهارشنبه در جلسه ساماندهی و نحوه توزیع سیلندر گاز مایع در روستاهای تکاب با تاکید بر اینکه عاملان توزیع، سیلندر گاز مایع را فقط به‌صورت الکترونیکی توزیع کنند، افزود: باتوجه به سخت‌گذر بودن محورهای روستایی و کمبود زیرساخت‌های اینترنتی در منطقه ناحیه نفت و اداره مخابرات مشکلات توزیع الکترونیکی سیلندر گاز مایع در روستاها را سریع رفع کنند.

وی افزود: نواقص دستگاههای کارت‌خوان برطرف و خانواده‌هایی که امکان دریافت الکترونیکی را تاکنون نداشته اند شناسایی و مشکل آنان نیز حل‌شود.

خطوط برق فشار قوی شهر تکاب ساماندهی می شود

معاون فرماندار تکاب همچنین گفت: با توجه به درخواست ها و مطالبات اهالی درخصوص  جلسه ساماندهی و جابجایی خطوط برق فشار قوی داخل در محدوده خیابان ۱۲ متری محله شریف آباد شهر تکاب مقرر شد این پروژه تا یک ماه آینده توسط شهرداری و اداره برق انجام شده و به اتمام برسد.

عباسی بیان‌کرد: حفاری محل و پایه های سیستم به تعداد ۴۰ فقره تیر برق، سنگ لاشه و ماسه توسط شهرداری تکاب و انجام بقیه پروژه توسط شرکت توزیع برق انجام‌گردد.

تکاب با ۸۱ هزار نفر جمعیت و ۹۱ روستای دارای سکنه در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده‌است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha