حل بسیاری از مشکلات کشور با تقویت بخش تعاون

تهران- ایرنا- معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نگاه ویژه دولت سیزدهم به بخش تعاون گفت: با تقویت این بخش بسیاری از مشکلات کشور در حوزه‌های مختلف حل می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «مهدی مسکنی»  در نشست با اعضای هیات مدیره بانک توسعه تعاون با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص ضرورت اهتمام ویژه به بخش تعاون گفت: نقش‌آفرینی بخش تعاون، در اقتصاد کشور کلیدی و اساسی است.

وی افزود: نهادهایی چون صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون، اتاق تعاون، بانک توسعه تعاون و اتحادیه‌های تعاونی عنصری کلیدی در تقویت و توسعه بخش تعاون کشور هستند که با همدلی و تعریف اهداف مشترک، می‌توانند بسیاری از چالش‌های کشور را رفع کنند.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: حوزه فعالیت تعاونی‌ها، بسیار گسترده است و این نهادها می‌توانند از تامین مواد اولیه تا توزیع اقلام مصرفی و ساخت مسکن، حضوری موثر و کارگشا داشته باشند.

وی با بیان این‌که برای توسعه فعالیت‌های بخش تعاون، تمام ارکان کشور اعم از مجلس و دولت یک صدا و هم نظر هستند، گفت: با افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون، اقدامات توسعه‌ای این بانک در سراسر کشور افزایش می‌یابد.

اعضای هیات مدیره بانک توسعه تعاون نیز در این نشست در خصوص ظرفیت‌های بخش تعاون، اقتصاد تعاونی و نقش بانک توسعه تعاون در اقتصاد ایران و ظرفیت‌ها و امکانات این بانک گزارش ارائه کردند.

«سید باقر فتاحی»  رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت: بانک توسعه تعاون به عنوان جوان‌ترین بانک دولتی و توسعه‌ای کشور در طول ۱۲ سال گذشته اقدامات موثری در سطح کشور انجام داده است.

وی با اشاره به حضور پر رنگ بانک توسعه تعاون در پروژه‌های ملی گفت: به عنوان بانک عامل در طرح ملی «اشتغال پایدار روستایی و عشایری» توانسته‌ایم با پرداخت بیش از ۲۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات، ۵۲ هزار شغل پایدار در سطح روستاهای کشور ایجاد کنیم که این موضوع از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری کرده است.

این مقام مسوول ادامه داد: در قالب تبصره ۱۸ قانون بودجه کل کشور، تاکنون ۳۴ هزار میلیارد ریال به پروژهای ملی در بخش کشاورزی، صنعت، راه، آب و فاضلاب و گردشگری اختصاص یافته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha