بازگشت حاشیه ها به هیات ورزش های همگانی البرز

کرج - ایرنا - هیات ورزش های همگانی البرز به عنوان پرمخاطب ترین هیات ورزشی استان با اینکه پس از فراز و نشیب های فراوان از مدتی پیش نگاه ها به سمت بازگشت آرامش در آن می رفت، اما اخبار منتشر شده به ویژه در روزهای اخیر حکایت از شروع دوباره حاشیه ها در این هیات دارد.

حدود ۴۰ هزار ورزشکار در استان البرز تحت پوشش هیات ورزش های همگانی هستند اما با وجود این حجم از ورزشکاران، حاشیه به عنوان سرتیتر هیات طی سال های اخیر خودنمایی کرده است.

هیات ورزش های همگانی البرز طی سال های اخیر با تغییرات مداوم مدیریتی مواجه بوده؛ در مقطعی این هیات با ۱۱ ماه سرپرستی اداره می شد و در مقاطعی نیز بدون سرپرست و رییس! این در حالی بود که پس از ماه ها سرپرستی در تاریخ ۲۰ مهرماه سال ۹۸ مجمع انتخاباتی هیات ورزش های همگانی البرز برگزار  و در آن تاریخ با رای مجمع سعید سلیمانی فرد به عنوان رییس هیات انتخاب شد.

اما چند ماه از تاریخ برگزاری این مجمع نگذشته بود که در اسفند ماه همان سال با درج خبری بر روی سایت اداره کل ورزش و جوانان البرز این مطلب منتشر که به پیشنهاد مدیر کل وقت ورزش و جوانان البرز و موافقت گواری سرپرست وقت فدراسیون ورزش های همگانی، محمد اسفندیاری به سمت سرپرست هیات ورزش های همگانی استان البرز منصوب شده است.

این انتصاب در حالی صورت گرفته بود که سلیمانی فرد در هفتم اسفند سال ۹۸ در گفت و گو با ایرنا برکناری خود را غیرقانونی و بی اخلاقی دانست و اظهار داشت: طبق قانون بایستی مجمع فوق العاده برگزار و از طریق این مجمع فرد برکنار و سرپرست و ریاست جدید انتخاب شود.

پس از آن تا حدود شهریور ماه امسال هیات ورزش های همگانی البرز توسط سرپرست اداره می شد، اما در تاریخ ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ مجمع انتخاباتی این هیات با حضور دبیر فدراسیون در اداره کل ورزش و جوانان البرز برگزار و علیرضا رحمتی تبریزی  با کسب ۹ رأی به عنوان رییس جدید هیات ورزشهای همگانی استان البرز انتخاب و معرفی شد.

برگزاری مجمع و انتخاب رییس جدید هیات ورزش های همگانی البرز در حالی برگزار شد که شواهد نشان از بازگشت آرامش به این هیات و رونق دوباره ورزش های همگانی در استان می داد، اما اخبار منتشره طی چند روز اخیر نشان از این مهم دارد که آرامش پیش از طوفان بوده است.

حاشیه جدید این هیات از آنجایی شروع شد که در روزهای اخیر نامه ای با امضای ۹ نفر از اعضای مجمع انتخابای هیات ورزش های همگانی البرز که یک نسخه از آن در اختیار ایرنا قرار گرفته منتشر شد، نامه ای که در آن  امضای نماینده مربیان، باشگاه داران، روسای هیات و نماینده آموزش و پرورش به چشم می خورد.

در بخشی از این نامه آورده شده با توجه به برگزاری مجمع انتخاباتی هیات ورزش های همگانی و انتخاب آقای رحمتی با اختلاف یک رای ،عملکرد ضعیف و عدم مدیریت صحیح نامبرده و به تبع آن تحت الشعاع قرار گرفتن فعالیت های دلسوزان این هیات در استان و شهرستان های تابعه، اعضای مجمع به دلایلی که بخشی از آن در ادامه همین نامه آورده می شود و به استناد آئین نامه هیات های ورزشی استان درخواست برگزاری مجمع فوق العاده و برکناری رییس هیات استان البرز را داریم.

این نامه می افزاید که" عدم همکاری رییس هیات استان از بدو انتخاب تا کنون با هیات های شهرستانی، استفاده از رویکرد قهریه در خصوص اقدام جهت تغییر روسای هیات های شهرستان های استان به بهانه عدم رای اعتماد در مجمع انتخاباتی و در نظر نگرفتن فعالیت های چشمگیر سال های اخیر، ارائه نکردن برنامه اجرایی مدون و هماهنگ نبودن برای برگزاری برنامه های مصوب استانی و کشوری با شهرستان های استان، به کار گرفتن افراد ناکارآمد و مغرض در ارکان اصلی هیات و عدم حمایت مالی از زمان انتصاب از هیات های شهرستانی با وجود برگزاری بیش از ۳۰ برنامه به مناسبت هفته تربیت بدنی و رقابت و جشنواره های ورزش های همگانی از جمله مواردی بود که امضا کنندگان این نامه در اعتراض به عملکرد رییس هیات ذکر کرده بودند."

در پایان این نامه یک رونوشت از آن اداره کل ورزش و جوانان، دفتر مشترک فدراسیون های ورزشی، بازرسی استان و رسیدگی به شکایات ورزش و جوانان ارائه شده است.

به دنبال انتشار عمومی این نامه که بازتاب زیادی در فضای مجازی داشته، نامه دوم دیگری نیز  از سوی اعضای مجمع که البته تاریخ نوشته شده بر روی آن نهم آذر را نشان می دهد منتشر شد، در بخشی از این نامه خطاب به مجتبی جانعلی مدیر کل ورزش و جوانان البرز آورده شده که پیرو درخواست مجمع فوق العاده به تاریخ ششم آذرماه اعضای مجمع هیات ورزش های همگانی استان البرز و به استناد ماده هفت آئین نامه از آنجایی که بالاترین رکن تصمیم گیری هیات، مجمع آن می باشد و با توجه به زمان باقی تا برگزاری مجمع فوق العاده و تصمیم گیری نهایی ضروری است نسبت به معلق نمودن کلیه اختیارات رییس هیات از هر گونه مکاتبات اداری و مالی و انسداد حساب جاری هیات ورزش های همگانی استان البرز تا برگزاری مجمع فوق العاده جلوگیری و در این خصوص دستورات لازم را مبذول نمایید.

به دنبال انتشار این نامه ها، خبرنگار ایرنا در تماس های متعددی که با رحمتی رییس هیات ورزش های همگانی البرز داشته در خصوص اختلافات پیش آمده و وضعیت هیات سوالاتی مطرح که تا کنون جواب روشنی داده نشد و پاسخگویی به روزهای دیگر موکول گردید که در زمان مقرر نیز پاسخی از سوی وی ارائه نشد.

همچنین با انتشار این نامه ها، رییس هیات همگانی شرق کرج و شهرستان فردیس که از امضا کنندگان این نامه ها هستند در تماس هایی که با خبرگزاری داشتند در خصوص  موضوعاتی که امروز هیات همگانی البرز را درگیر کرده توضیحاتی ارائه کردند.

رییس هیات همگانی البرز به وعده های خود عمل نکرده است 

مهدی هژیر رییس هیات همگانی شرق کرج به دنبال حاشیه های پیش آمده در تماسی با ایرنا در این رابطه گفت: حدود سه ماه است که رییس هیات جدید انتخاب اما به هیچ یک از برنامه و قول هایی که در مجمع داده اند عمل نکرده اند.

وی افزود: رییس جدید در این مدت به مشکلات شهرستان ها رسیدگی نکرده و مکاتبه ای و تخصیص بودجه ای با شهرستان ها نداشته و شهرستان ها با هزینه شخصی رقابت های خود را به مناسبت هایی از جمله هفته بسیج برگزار کرده اند.

هژیر عنوان کرد: با این شرایط نمی تواند مدیر خوبی برای هیات همگانی استان باشد چرا که به هیچ یک از وعده هایی که دادند عمل نکردند به این منظور ما تقاضای مجمع فوق العاده کردیم تا حرف های هر ۲ طرف در این مجمع زده شود تا سرانجام این موضوع مشخص شود.

هیات های شهرستانی مورد بی مهری قرار گرفته اند

یوسف فتح آبادی رییس هیات ورزش های همگانی شهرستان فردیس نیز در این باره به ایرنا گفت: با توجه به اینکه حدود سه سال مدیریت این هیات در استان با سرپرستی اداره می شد  پس از تشکیل مجمع انتخاباتی در شهریور ماه بسیار خوشحال شدیم که بعد از مدت ها هیات ورزش های همگانی البرز متولی اصلی خود را شناخته است.

وی اضافه کرد: اما پس از چند ماه از انتخاب رییس جدید، عدم مدیریت صحیح،نداشتن برنامه، عدم توجه به هیات های شهرستانی، پرداخت نشدن بودجه به شهرستان ها،عدم ارائه برنامه و تقویم ورزشی و  مکاتبه نکردن حتی یک مکاتبه مکاتبه با هیات های شهرستانی نداشته اند تبدیل به مهم ترین چالش های پیش روی هیات های شهرستانی شد.

فتح آبادی گفت: این در حالی است که معتقدیم هیات استان به عنوان ستاد که هیات های شهرستانی بازوان آن را تشکیل می دهند و تا کنون با بی مهری و عدم توجه مدیریت هیات مواجه شده اند که این مساله سبب تنش شده و تنها مردم متضرر می شوند.

طرح سوال از رییس هیات، حق اعضای مجمع است 

 کیهان گلستانی معاون توسعه اداره کل ورزش و جوانان البرز نیز در گفت و گو با ایرنا عنوان کرد: حق اعضای مجمع هر هیات ورزشی است که با حد نصاب نصف بعلاوه یک تقاضای برگزاری جلسه با حضور تمام اعضای مجمع، رییس و نائب رییس برای ایراد سوالات خود از رییس هیات را داشته باشند.

وی اضافه کرد: بر این اساس نامه ای از سوی این اعضا به رییس مجمع که رییس فدراسیون است زده شده که به دنبال برگزاری جلسه با حضور تمام اعضاء هر ۲ طرف سوال و مدارک خود را اعلام و بیان و در نهایت با رای مجمع نسبت به ابقای فرد در مسوولیت خود و یا اعمال تغییرات صورت می گیرد.

گلستانی گفت: رییس هیات در این نشست مدارک و دفاعیه خود را اعلام و پس از رای گیری با نصف بعلاوه یک اعضای مجمع در این رابطه تصمیم گیری خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این جلسه در ارتباط با هیات ورزش های همگانی البرز برگزار می شود یا خیر جواب داد با توجه به اینکه حد نصاب اعضای مجمع خواستار برگزاری این نشست شده اند طبق روال قانونی بایستی برگزار شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha