قهرمان شنای ایران: برای سربلندی کشورم درعلم و ورزش هدف‌گذاری کرده‌ام

شیراز-ایرنا- قهرمان ۱۲ ساله شیرازی شنا دختران ایران اعلام کرد: برای سربلندی کشورم هم درعرصه ورزش و هم درعرصه علم هدف‌گذاری کرده ام و می‌کوشم به این هدف مهم دست یابم تا فرد مفیدی برای وطنم باشم.  

ویستا فروزش که متولد ۱۳۸۸ است و در مدرسه استعداد های درخشان شیراز درس می خواند وبه عنوان بهترین شناگرایران دست یافته است، شنبه درمصاحبه با خبرنگار ایرنا بیان داشت: از پنج سالگی با علم به اینکه همه باید شنا بلد باشند این رشته را آغاز کردم و رفته رفته به این رشته جذاب علاقه ام بیشتر شد تا اینکه از ۱۰  سالگی به صورت حرفه ای شنا را دنبال کردم.
دارنده سه نشان طلا و یک نقره مسابقات کشوری جام شهرری با بیان اینکه واقعا ورزش حرفه ای و قهرمانی بسیار سخت است گفت: وقتی می گویم شناگر هستم دیگران هم می گویند ما هم شناگر هستیم اما وقتی حرفه ای شنا را دنبال می کنید با آن چیزی که مردم فکر می کنند تفاوت زیادی دارد، زیرا ورزش حرفه ای، قهرمانی و گرفتن مدال  بسیار سخت است.  

جنگیدن در ۲ سنگر
بهترین دختر شناگر ایران اضافه کرد: واقعا در ۲ سنگر علم و دانش و ورزش جنگیدن بسیار سخت است، زیرا درهفته پنج جلسه تمرین شنا می کنم و طبیعی است که در کنار آن هم باید به درسم برسم تا پس از موفقیت در هر۲  سنگر بتوانم یک فرد مفید برای کشورم باشم که این امرمهم مد نظرم است.   
وی درمورد مسابقات شنای جام شهرری تهران که ۲۸ آبان برگزار شد گفت: زیر نظر زهرا حسین زاده نمین به عنوان مربی که هنوز رکوردهایش پس از ۱۰ سال دست نخورده و درد و رنج قهرمانی کشیده است در شرایط کرونایی سخت تمرین کردم و توانستم با کسب سه نشان طلا و یک نقره و عنوان بهترین شناگر دردوران رکود شنا برای استانم کسب کنم.
فروزش اضافه کرد: جام شنا در شهرری تهران در سطح بسیار بالایی برگزارشد  و تیم میزبان هم با قدرت آمده بودند  که هم دربخش دختران و هم در بخش پسران زیر ۱۵ سال قهرمان ایران شوند اما تیم فارس با ۲ شرکت کننده و با درایت سرمربی تیم توانستیم جام قهرمانی دختران را به شیراز بیاوریم هرچند تیم شنا پسران شهری قهرمان ایران شدند.

هدف دست یافتنی است 
وی گفت: با کسب عنوان بهترین شناگر ایران می خواستم به دختران هم سن و سال خود نشان دهم که هرچیزی را بخواهند و برای آن هدف داشته باشند حتما به دست خواهند آورد و من هم برای سربلندی کشورم از هیچ کوششی دریغ نخواهم کرد.

قهرمان شنای ایران: برای سربلندی کشورم درعلم و ورزش هدف‌گذاری کرده‌ام
تیم شنا دختران فارس قهرمان مسابقات کشوری جام شهرری تهران. ویستا فروزش نفر دوم از سمت چپ

انتظار از مسئولان شنا و ورزش فارس 
این قهرمان ۱۲ ساله با بیان اینکه واقعا شاخص شدن تیم و تبدیل یک تیم به قهرمان بسیار سخت است گفت: دوست دارم با توجه به هزینه سنگین در شنا حمایت شوم زیرا حمایت ها در رسیدن به اهداف بزرگتر هر ورزشکاری بسیارموثر و مفید است.

بدون حاشیه و درد سر
وی اضافه کرد: دوست دارم بدون حاشیه و دردسر و در کمال آرامش تمرین و برای کشور و استان فارس باز هم افتخار کسب کنم اما انتظار دارم برای تمرین کردن یک خط (لاین) خصوصی در اختیارما قرار دهند.
فروزش گفت: با حضور ۵ نفر در یک خط شنا در استخر نمی شود تمرین کرد زیرا یا دچار موج می شوی و یا اینکه به هنگام سرعت گرفتن به شناگر دیگری برخورد می کنید برای همین است  که انتظارداریم برای کسانی که شنا را به صورت حرفه ای و قهرمانی دنبال می کنند و قهرمان هستند یک خط خصوصی دراستخرها دراختیار آنها قرارگیرد.

پنج نشان طلا و ۲ نقره
او افزود: طی دوران کوتاهی که ورزش شنا حرفه ای را زیر نظر زهرا حسین زاده نمین تمرین می کنم تاکنون در ۲ مسابقه کشوری، پنج مدال طلا و ۲ نقره کسب کرده ام و عنوان بهترین شناگر را هم دارم  و از همه کسانی که در این مسیر کمک کردند تا موفق شوم، سپاسگزارم.  
این قهرمان ایران گفت: از مسئولان برگزار کننده مسابقات جام شهرری که در این شرایط سخت کرونایی که استخرها اکثرا تعطیل است پس از حدود ۲سال مسابقات را برگزار کردند، جای تشکر دارد.  
به گزارش ایرنا، در رقابت های شنای مسافت کوتاه که ۲۸ آبانماه با نام جام شهر ری به میزبانی این شهر از توابع تهران برگزار شد، تیم فارس با مربیگری زهرا حسین زاده نمین با کسب چهار نشان طلا  و ۲ نقره بر سکوی قهرمانی ایستاد.
ویستا فروزش با کسب سه مدال طلا و یک نقره عنوان بهترین شناگر مسابقات را به خود اختصاص داد و رومینا ابراهیمی هم یک نشان طلا و یک نقره کسب تا پس از سال ها  دوباره دختران شناگر فارس در کشور مطرح شوند.   

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha