۱۱۰ نفر از پرسنل بیمارستان موقوفه گودرز یزد به کرونا مبتلا شده‌اند

یزد- ایرنا- رییس بیمارستان موقوفه گودرز یزد از ابتلای ۱۱۰ نفر از پرسنل این مرکز درمانی به کرونا از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون خبر داد.

دکتر "مرضیه فیصل" عصر چهارشنبه به ایرنا گفت: از فروردین ماه سال ۹۹ تاکنون هم ۱۲۴ نفر از هموطنان مبتلای به کرونا که در این مرکز درمانی بستری بودند فوت شدند.

وی به آمار مبتلایان بستری شده کرونا در این بیمارستان اشاره کرد و گفت: در فروردین سال ۹۹، ۱۷ نفر در این مرکز درمانی بستری شدند که این رقم در فروردین ۱۴۰۰ به ۵۰ نفر بود، همچنین ۳۴ نفر در اردیبهشت سال گذشته بستری شدند که این رقم در همین ماه در سالجاری به ۱۲۳ نفر بود.

به گفته وی بستری های خرداد تا شهریورماه سال ۹۹ نیز به ترتیب ۱۳، ۵۰، ۱۱۵ و ۸۹ نفر بودند که در ماههای یاد شده در سال ۱۴۰۰ به ترتیب به ۳۶، ۱۱۰، ۱۵۰ و ۱۱۴ نفر رسید که روند افزایشی را نشان می دهد.

 وی ادامه داد: در مهرماه و ابان سال ۹۹ هم به ترتیب ۱۵۳ و ۲۵۲ نفر بستری شدند که طی این ۲ ماه در سالجاری به ترتیب به ۱۲۱ نفر و ۱۳۵ نفر رسید.

دکتر فیصل اضافه کرد: هم اکنون یک بخش ویژه و یک بخش اختصاصی کوید - ۱۹ در بیمارستان موقوفه گودرز یزد فعالیت دارند که این بخشها به صورت ایزوله و به دور از بیماران دیگر قرار گرفته‌اند.

بیمارستان موقوفه گودرز یزد جزو قدیمی ترین و اولین مراکز بهداشتی و درمانی استان یزد بوده که در سال ۱۳۲۶ با همت فرزندان شادروان شاه جهان جهانیان گودرز بنیان نهاده شده و در همان زمان توسط ایشان وقف گردیده است.

پس از آن در سال ۱۳۶۷ تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی قرارگرفت و در سال ۱۳۷۷ سرپرستی آن را اداره اوقاف و امور خیریه استان عهده دار شد و تاکنون نیز به همین شیوه اداره می گردد.

این مجموعه در مساحتی بیش از ۲۰ هزار مترمربع و با حدود ۴۰۰ نفر کادر پرسنلی متخصص و مجرب با مجوز ۲۲۰ تخت فعال که شامل بخشهای کلینیکی ( درمانی) ، اورژانس، داخلی ۱ و ۲، عفونی ،CCU  ( مراقبت ویژه قلبی ) ، ICU ( مراقبت های ویژه عمومی) ، NICU  ( مراقبت ویژه نوزادان ) ، جراحی ، زنان و زایمان ، دیالیز ،  VIPاعصاب ، اتاق عمل  و بخشهای تشخیصی و پاراکلینیکی : اسکوپی ( آندوسکوپی- کلونوسکوپی- برونکوسکوپی- فیبرواسکن ) ، ERCP  ، آزمایشگاه ، تصویربرداری ، اکو و تست ورزش ، سونوگرافی ، فیزیوتراپی در حال خدمت رسانی به مردم شریف استان و استان های هم جوار به خصوص جنوب و جنوب شرق کشور است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha