۱۲ هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌های تامین اجتماعی همدان بستری شدند

همدان- ایرنا- مدیر درمان تامین اجتماعی استان همدان گفت که حدود ۱۲ هزار بیمار مبتلا به کرونا از ابتدای همه گیری ویروس تاکنون در ۲ بیمارستان‌ آتیه همدان و دکتر غرضی ملایر(وابسته به تامین اجتماعی) بستری شده و خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی را دریافت کردند.

به گزارش ایرنا؛ «حسن عروتی‌موفق» روز چهارشنبه در جریان بازدید از امکانات و تجهیزات درمانی بیمارستان دکتر غرضی ملایر، اظهار داشت: همچنین بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در طول ۱۹ ماه گذشته به صورت سرپایی از خدمات درمانی این ۲ بیمارستان استفاده کرده اند.

وی با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی متولی اصلی درمان نیست، افزود: به رغم این بیمارستان ها و مراکز درمانی تامین اجتماعی استان همدان در طول دوره همه گیری ویروس کرونا، خدمات درمانی مناسبی را برای بیماران و افراد مراجعه کننده در قالب بستری و یا سرپایی ارائه کرده‌اند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان همدان با بیان اینکه بیمارستان دکتر غرضی ملایر از جمله بهترین مراکز درمانی استان محسوب می شود، گفت: این بیمارستان طی چند سال متوالی رتبه اول اعتباربخشی را کسب کرده و دفتر پرستاری این بیمارستان نیز همچنان رتبه برتر را در بین ۷۳ بیمارستان تامین اجتماعی کشور داراست.

عروتی‌موفق اظهار داشت: از مجموع بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌های تامین اجتماعی استان همدان، بیش از ۶ هزار و ۱۰۰ مورد آن مربوط به بیمارستان دکتر غرضی ملایر است.

۱۲ هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌های تامین اجتماعی همدان بستری شدند

مدیر درمان تامین اجتماعی استان همدان گفت: احداث یک درمانگاه تخصصی با وسعت پنج هزار مترمربع در محدوده بیمارستان دکتر غرضی ملایر از جمله برنامه های محوری سازمان تامین اجتماعی برای خدمت رسانی مطلوب به افراد زیرپوشش و بیماران مراجعه کننده است.

عروتی‌موفق، بازسازی و استانداردسازی اورژانس بیمارستان دکتر غرضی را از دیگر اقدامات مهم سازمان تامین اجتماعی عنوان و تصریح کرد: ۱۷ میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی اورژانس این بیمارستان پیش‌بینی شده که هفت میلیارد تومان آن توسط خیرین و ۱۰ میلیارد تومان دیگر نیز از طریق  سازمان تامین اجتماعی تامین خواهد شد.

به گفته مدیر درمان تامین اجتماعی استان همدان اظهار داشت: یک دستگاه اکسیژن‌ساز نیز با اعتبار ۲ میلیارد تومان برای بیمارستان غرضی خریداری و نصب شده که بزودی وارد مدار خواهد شد.

وی با اشاره به کاهش چشمگیر میزان بستری های مربوط به بیماران کرونایی در استان همدان، گفت: در حال حاضر حدود ۱۰ تا ۱۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان آتیه همدان و همین تعداد نیز در بیمارستان دکتر غرضی ملایر بستری هستند.

به گزارش ایرنا؛ شهرستان ملایر دارای سه بیمارستان امام حسین(ع) با ۱۶۵ تخت، بیمارستان مهر با ۹۶ تخت و بیمارستان تامین اجتماعی دکتر غرضی با ۱۶۵ تخت بیمارستانی است، ضمن اینکه بیمارستان خیریه امیرالمومنین(ع) نیز با ۹۶ تخت و ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha