۱۰ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۱۱
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84561869
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ریابکوف از جنگ ترکیبی غرب علیه مسکو و پکن خبر داد

مسکو - ایرنا - سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که کشورهای غربی به جنگ هیبریدی (ترکیبی) علیه روسیه و چین روی آورده اند و از همه امکانات موجود در این مورد استفاده می کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری تاس، ریابکوف روز چهارشنبه در همایشی سیاسی در دانشگاه دولتی مسکو خاطرنشان کرد که کشورهای غربی به استفاده از مجموعه گسترده ای از ابزار برای جنگ ترکیبی با روسیه و چین ادامه می دهند.

وی ازجمله اقدامات آمریکا و متحدانش علیه روسیه و چین به تحریم های یکجانبه غیرقانونی، مداخله در امور داخلی، انتشار اخبار کذب و شایعات، حملات سایبری و دامن زدن به مناقشات منطقه ای پیرامون این دو کشور اشاره کرد.

معاون وزیر خارجه روسیه گفت که مرز بین جنگ و صلح همچنان در حال از بین رفتن است.

به گفته ریابکوف، وضعیت کنونی با بدتر شدن فرهنگ مذاکره و گفت و گو و دستیابی به توافق دشوارتر و پیچیده تر می شود.  

وی با انتقاد از سیاستمداران غربی تصریح کرد، افرادی که در پست های مدیریتی در شماری از کشورهای غربی یا سازمان های بین المللی تحت کنترل غرب قرار می گیرند، از واقعیت ها دور هستند.  

ریابکوف که مذاکره کننده ارشد روسیه در امور هسته ای و موشکی است، خاطرنشان کرد که از کار افتادن ساز و کارهای کنترل تسلیحات و تامین ثبات راهبردی در سطح بین المللی بسیار نگران کننده است.  

روابط روسیه و چین با کشورهای غربی بویژه آمریکا پرتنش و سرد است و در واقع واشنگتن این کشورها را رقیبی برای نظام تک قطبی ادعایی خود می داند که از مدتها پیش با پیدایش قطب های جدید قدرت در سطح جهانی، از بین رفته است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha