امسال ۹ فقره پرونده تخلف قطع درختان مثمر در بیجار تشکیل شد
عکس آرشیویی است

سنندج - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بیجار گفت: امسال ۹ فقره تخلف قطع درختان مثمر و ممنوع القطع در این شهرستان شناسایی، متوقف و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

قدیر آریان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال، ۹ فقره پرونده به مساحت ۵۰ مترمکعب در مناطق منابع طبیعی که شامل درختان میوه و ممنوع قطع است، تشکیل و جهت طی مراحل قضایی و صدور رای به مراجع قضایی تحویل شد.

وی افزود: با توجه به اینکه در منطقه شمال کشور طرح تنفس جنگل در حال اجرا است و قطع درختان در این ناحیه ممنوع است، افراد سود جو برای تهیه چوب بصورت قاچاق و بدون مجوز به مناطق غرب کشور هجوم آورده اند.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بیجار با اشاره به اینکه سازمان منابع طبیعی برای جبران قطع درختان طرح زراعت چوب است را در دستور کار دارد گفت: در شهرستان بیجار بیش از ۶۲ هزار اصله درخت به متقاضیان طرح زراعت و درخواست های شخصی توزیع شد.

او یاد آور شد: از این تعداد، ۵۴ هزار اصله نهال صنوبر و هشت هزار هم اصل نهال درختان تزئینی به متقاضیان تحویل شد که در حال حاضر در منطقه ۳۷ هزار هکتار اصل نهال صنوبر کاشته شده است.

آریان اظهار داشت: از این مقدار، ۱۷ هکتار به طرح زراعت چوب اختصاص دارد و حدود ۲۰ هکتار هم با درخواست های شخصی کشت و مراقبت شده است.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزدرای بیجار از مردم، طبیعت دوستان، همیاران طبیعت، دهیاران، شوراهای اسلامی شهر و روستا خواست ضمن مشارکت فعال در حفاظت از منابع طبیعی ، گزارش خود مبنی بر تخریب، تصرف، قطع غیر مجاز چوب را با شماره تلفن ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی کردستان اطلاع دهند.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha