تندباد استان مرکزی را فرا می‌گیرد

اراک - ایرنا - مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: بر اساس نقشه‌های پیشیابی هوا، تندباد این استان را روز پنجشنبه فرا می‌گیرد و عامل این پدیده هواشناسی ورود یک سامانه بارشی از مناطق شمال غرب به کشور است.

« رضا مرادی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پیش‌بینی شده که سرعت وزش باد در برخی از نقاط به‌ویژه نوار غرب استان مرکزی تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت نیز برسد.

مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: فعالیت بارشی سامانه مذکور از ساعات ظهر امروز از مناطق غرب و جنوب غرب استان آغاز می‌شود و به‌تدریج تا عصر  سایر نقاط استان را در بر می‌گیرد و فعالیت این سامانه بامداد جمعه به‌صورت بارش باران و در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش برف خواهد بود.

مرادی گفت: در مناطق مستعد به‌ویژه گردنه‌های موجود در راه‌های برون شهری استان مرکزی، پدیده کولاک برف پیش‌بینی شده است و رانندگانی که قصد مسافرت دارند باید برای خودروی خود تجهیزات زمستانی همراه داشته باشند.

وی افزود: فعالیت این سامانه بارشی از ساعات ابتدایی صبح جمعه در نواحی شرقی استان مرکزی خواهد بود و کم کم از پهنه این استان عبور می‌کند و پس از آن دمای هوا کاهش می‌یابد به‌طوریکه صبح شنبه دمای کمینه هوا در بیشتر مناطق استان مرکزی زیر صفر خواهد بود.

حدود ۶۰ میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری ( اول مهرماه امسال) تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha