آبرسانی به ۲۰ روستای مانه و سملقان خراسان شمالی با تانکر انجام می شود

بجنورد- ایرنا- فرماندار مانه و سملقان خراسان شمالی گفت: با توجه به کاهش بارندگی ها در سال جاری، هم اینک به ۲۰ روستای این شهرستان با تانکر آبرسانی می شود.

محمودرضا معموری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس بررسی های انجام شده تعداد روستاهای دارای تنش آبی شهرستان در حال افزایش است به گونه ای که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به حدود ۲برابر رسیده است.

وی افزود: این در حالی است که سال گذشته تنها ۳۵ روستای شهرستان با تنش آبی مواجه بود.

پیش از این نیز مدیر جهادکشاورزی مانه و سملقان گفته بود: خشکسالی و کاهش بارندگی در سال زراعی امسال یکهزار و ۴۰۰ میلیارد ریال به کشاورزی این شهرستان ۱۱۰ هزار نفری خسارت زده است.

تخصیص ۹۵۰ میلیارد ریال اعتبار محرومیت زدایی

فرماندار مانه و سملقان با اشاره به تخصیص۹۵۰ میلیارد ریال اعتبار محرومیت زدایی در این شهرستان گفت: اعتبار تخصیص یافته در حوزه آب شرب و راه های روستایی، بهداشت و درمان و مراتع و آبخیزداری این شهرستان هزینه می شود.

آبرسانی به ۲۰ روستای مانه و سملقان خراسان شمالی با تانکر انجام می شود

فرماندار مانه و سملقان با بیان اینکه این شهرستان راه های آسفالت نشده زیادی دارد، خاطرنشان کرد: هم اینک طول راه های این خطه ۱۵ درصد از میانگین استانی و کشوری عقب تر است.

بر اساس آمار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان شمالی؛ ۱۶۸ طرح محرومیت زدایی در پنج بخش مدارس، راه روستایی، بهداشت و درمان، آبرسانی و آبخیزداری با ۴۸۷ میلیارد تومان اعتبار در حال اجراست که ۱۰۵ میلیارد تومان از این اعتبار در شهرستان بجنورد، ۴۵ میلیارد تومان در شهرستان راز و جرگلان، ۶۰ میلیارد تومان در شهرستان جاجرم، ۵۰ میلیارد تومان در شهرستان اسفراین، ۷۳ میلیارد تومان در شهرستان شیروان، ۹۵ میلیارد تومان در شهرستان مانه و سملقان، ۳۲ میلیارد تومان در شهرستان گرمه و ۲۷ میلیارد تومان در شهرستان فاروج هزینه می شود.

خراسان شمالی کمترین سرانه درآمد خانوار را در میان استان های کشور دارد و در بسیاری از شاخص های توسعه از میانگین کشوری عقب است.

شهرستان ۱۱۰ هزار نفری مانه و سملقان در ۴۵ کیلومتری غرب بجنورد واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha