۱۰۲ چهره برتر اخلاق ورزش زنان معرفی می‌شوند

تهران- ایرنا- رییس کمیسیون ورزش و زنان کمیته ملی المپیک از معرفی زنان ورزشکار و مربیان زن برتر در حوزه اخلاق برای نخستین بار در ورزش زنان ۲۳ دی ماه همزمان با سالروز میلاد حضرت زینب (س) خبر داد.

مهین فرهادی‌زاد روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: کمیسیون زنان و ورزش از هشت ماه پیش درباره انتخاب بانوی ورزشکار و مربی برتر اخلاق فعالیت خود را آغاز کرد که این نفرات که از سوی فدراسیون‌ها معرفی می‌شوند.

وی افزود: اما در انتخاب این نفرات شاخص‌هایی تدوین شده است که فدراسیون‌ها و نایب‌رییسان بتوانند در انتخاب ورزشکاران و مربیان ورزشی دقت مناسبی داشته باشند.

معاون سابق وزیر ورزش و جوانان این را هم گفت: شاخص‌ها بر اساس عدالت است تا بتوانند افراد بیشتری را از منظر اخلاق‌مداری در فضای ورزش معرفی کنند. موضوع اخلاق از ویژگی بسیار متعددی برخوردار است و فرد در واقع رفتار و اخلاقش در فعالیت‌های اجتماعی حضور در نهادهای مردمی و مراقبت از دوپینگ و دیگر شاخص‌ها بررسی می‌شود.

فرهادی‌زاد درباره نفرات معرفی شده به این کمیسیون توضیح داد: از بین ۵۱ فدراسیون تاکنون ۴۶ ورزشکار زن برتر اخلاق معرفی شده است. همچنین در کنار معرفی هر ورزشکار از ۵۱ فدراسیون یک مربی زن برتر هم معرفی می‌شود. 

وی می‌گوید: این جشنواره در آستانه میلاد حضرت زینب در ۲۳ دی ماه برگزار و از ۱۰۲ چهره زن برتر ورزشی تجلیل می‌شود.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha