چین از مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان انصراف داد

تهران- ایرنا- ترس از فراگیری کرونای جدید و قوانین سخت برای ورود و خروج شهروندان، چین را مجبور به انصراف از مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان کرد.

به گزارش ایرنا، مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی ۲۰۲۱ وزنه‌برداری جهان از شانزدهم در شهر تاشکند ازبکستان برگزار می‌شود. چین یکی از کشورهایی است که برای رقابت‌های قهرمانی جهان یک تیم کامل را اعزام می‌کند اما در این دوره تنها به اعزام هشت ورزشکار اکتفا کرد. این ورزشکاران شامل چهار وزنه‌بردار مرد و چهار  وزنه‌بردار زن بود. 

اما در فاصله کمتر از ۱۰ روز به آغاز مسابقات تیم چین رسما از حضور در مسابقات قهرمانی جهان انصراف داد. مسوولان ورزش چین این تصمیم را به خاطر محدودیت‌های سفر و قرنطینه گرفتند. کشور چین از ابتدای سال ۲۰۲۰ به عنوان منشا ویروس کرونا شناخته شد و قوانین سختی برای ورود و خروج به کشور دارد. 

دولت چین در زمان بازگشت وزنه‌برداران این کشور از مسابقات قهرمانی آسیا برای حفظ سلامتی ورزشکاران ۲ دوره طولانی مدت قرنطینه را نظر گرفتند تا قهرمانان این کشور بدون مشکل راهی بازی‌های المپیک توکیو شوند.

چین از مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان انصراف داد

 تیم چین در المپیک توکیو با هشت وزنه‌بردار شرکت کرد که حاصل آن هفت مدال طلا و یک نقره بود. 

عدم حضور چین در مسابقات قهرمانی جهان می تواند فرصت مناسبی برای تیم‌ کلمبیا باشد که در این دوره با ۱۵ وزنه‌بردار حاضر شده است.  البته ایران نیز ۱۴ وزنه‌بردار را به مسابقات قهرمانی جهان اعزام خواهد کرد که شامل ۱۰ وزنه‌بردار مرد و چهار وزنه‌بردار زن است. 

البته تیم ایران در آستانه یک پوست اندازی است و قهرمانان نامدار برخی از دسته‌ها در ترکیب آن حضور ندارد. حافظ قشقایی در دسته ۶۱، کیانوش رستمی و سهراب مرادی در دسته ۹۶، علی داودی در دسته به اضافه ۱۰۹، علی هاشمی و کیا قدمی در دسته ۱۰۹ و علی میری در دسته ۸۹ کیلوگرم غایبان سرشناس ایران در تاشکند به شمار می‌روند.

میرمصطفی جوادی و مرتضی بیگلری در دسته ۸۱ کیلوگرم، محمد زارعی و حسین سلطانی در دسته ۸۹ کیلوگرم، رضا دهدار و ایوب موسوی در دسته ۹۶ کیلوگرم، رسول معتمدی و امیر حقوقی در دسته ۱۰۲ کیلوگرم، امیر عزیزی و علیرضا سلیمانی در دسته ۱۰۹ کیلوگرم و آیت شریفی و علیرضا یوسفی در دسته فوق سنگین نفراتی هستند که در اردوی تیم ملی وزنه‌برداری حضور دارند و قرار است ۱۰ نفر از آنها در مسابقات جهانی شرکت کنند.

همچنین سیده الهام حسینی، الناز باجلانی، فاطمه یوسفی و یکتا جمالی نمایندگان احتمالی ایران در مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری جهان در بخش زنان هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha