یک واحد پرورش مرغ تخم‌گذار در بردسیر به بهره‌برداری رسید

کرمان - ایرنا - مرکز شماره سه پرورش مرغ تخم‌گذار شرکت سیمرغ شهرستان بردسیر کرمان امروز (چهارشنبه) با حضور معاون بهبود تولیدات دامی وزیر جهادکشاورزی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، معاون بهبود تولیدات دامی و مدیرکل طیور وزارت جهاد کشاورزی، استاندار، رئیس و معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی، رئیس نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، مدیرکل دامپزشکی، رئیس بانک کشاورزی استان کرمان و مسئولان شهرستان بردسیر و مدیران شرکت سیمرغ در افتتاح مرکز شماره سه مرغ تخم گذار شرکت سیمرغ بردسیر حضور داشتند.

طرح پرورش مرغ تخم گذار شرکت سیمرغ بردسیر در مزرعه ای به مساحت ۱۰ هکتار در روستای بهرامجرد بخش نگار شهرستان کرمان قرار دارد و میزان سرمایه گذاری این طرح ۶۲ میلیارد تومان با ارزش فعلی ۲۰۰ میلیارد تومان است.

این واحد پرورش مرغ تخم گذار با ظرفیت رسمی و در حال تولید ۴۸۰ هزار قطعه مرغ تجارتی و ۴۵۰ هزار قطعه ظرفیت مرغ تخم گذار تجارتی برای ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۳۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

همچنین این واحد پرورش مرغ تخم گذار با ظرفیت تولید روزانه ۲۶ تن، ماهیانه ۸۰۰ تن و سالانه ۱۰ هزار تن با سیستم فول اتوماتیک و دارای مدرنترین تجهیزات روز فعالیت می کند.

تاکنون ۱۸ هزار و ۵۰۰ تن تخم مرغ سالانه در استان کرمان ( به جز منطقه جنوب) تولید می شده که اکنون با راه اندازی این واحد در بردسیر این ظرفیت به بیش از ۲۸ هزار تن می رسد.

تمام ظرفیت های کشاورزی کشور در کرمان وجود دارد 

معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در آیین افتتاحیه مرکز شماره سه سیمرغ شهرستان بردسیر گفت: استان کرمان ظرفیت‌های خوبی دارد و بخشی از ظرفیت هایی که در کشور وجود دارد در این استان موجود است.

حسین دماوندی نژاد افزود: بزرگ مردانی هستند که در راستای اعتلای کشور مرحله به مرحله پیش می‌روند و موجب یاس دشمنان با تامین نیاز هموطنان خود می شوند و دشمنانی را که قصد به زانو درآوردن ملت با گرفتن امنیت غذایی را داشتند شکست دادند افزود: استان کرمان ظرفیت‌های خوبی دارد و هرظرفیتی که در کل کشور وجود دارد بخشی از آن در این استان موجود است.

معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: استان کرمان می تواند به کشورهایی چون چین و روسیه که علاقمند به جذب و تولیدات کشور ما هستند صادرات انجام دهد و این کشورها ظرفیت‌های کشور ما را شناخته و از ما تقاضای تولیداتمان را دارند اما ما خود از این ظرفیت‌ها غافل هستیم.

وی تصریح کرد: مزرعه شماره سه مرغ مادر تخم گذار کار نمونه ای برای علاقه مندان و مزرعه پایه ای خواهد بود برای سرمایه‌گذاران تا ببینند و از آن بهره بگیرند.

دماوندی نژاد اذعان داشت: استان کرمان در بخش تولید مرغ هنوز نتوانسته خوداتکا باشد و وزارت جهاد کشاورزی آمادگی لازم را برای همکاری با سرمایه گذاران در این خصوص دارد.

وی افزود: مدیر شرکت سیمرغ یک چهره ماندگار است و ضرورت دارد قدردان خدمات و زحمات ایشان و امثال وی در کشور باشیم.

کرمان علیرغم ظرفیت ها در تولیدات غذایی دچار عقب افتادگی است

استاندار کرمان نیز گفت: این استان از نظر تولیدات غذایی علیرغم پتانسیل‌های بالا، عقب افتادگی هایی دارد و رویکرد معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی کمک می‌کند که ظرفیت‌ها تکمیل شود.

علی زینی وند، نظام بروکراتیک غیرکارآمد کشور را عامل قفل کشور دانست و گفت هیچکدام از موانع دیگر نظیر تحریم نمی تواند مشکل آفرین باشد.

وی اظهار داشت: در استان کرمان ظرفیت‌های زیادی در راستای تولیدات دامی و کشاورزی وجود دارد.

معاون بهبود تولیدات دامی و مدیر کل طیور وزارت جهاد کشاورزی با همراهی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان و معاونان وی صبح امروز با حضور بر مرقد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و قرائت فاتحه با آرمان های شهدا تجدید پیمان کردند.

بردسیر در ۶۰ کیلومتری غرب استان کرمان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha