بازنگری در تشکیلات به چابک‌سازی هلال‌احمر کمک می‌کند

تهران - ایرنا - رئیس کمیسیون بهداشت‌ و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: بازنگری در تشکیلات جمعیت هلال‌احمر به چابک‌سازی این نهاد عام‌المنفعه بین‌المللی کمک می‌کند.

به گزارش ایرنا از جمعیت هلال‌احمر، حسین‌علی شهریاری ضمن تبریک انتصاب پیرحسین کولیوند به‌عنوان رئیس جمعیت هلال‌احمر، از او به‌ عنوان مدیری توانمند در حوزه بحران یاد کرد و افزود: تجارب و سوابق ارزشمند دکتر کولیوند در اورژانس کشور می‌تواند به او در ماموریت‌های گسترده جمعیت هلال‌احمر کمک کند.

وی با اشاره به گستره ماموریت‌های جمعیت هلال‌احمر در حوزه‌های مختلف امداد و مشارکتی گفت: از آنجا که ایران یکی از کشورهای بلاخیز دنیا است، تقویت بنیه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری جمعیت هلال‌احمر به‌عنوان اولین نهادی که بعد از وقوع هر حادثه یا بلای طبیعی در محل حادثه حضور می‌یابند، می‌تواند موجب حضور موثرتر و سریع‌تر نیروهای امدادی زمان وقوع بحران در حوادث شود.

رئیس کمیسیون بهداشت‌ و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت تقویت انبارهای امدادی و تجهیز پایگاه‌های امدادونجات جمعیت هلال‌احمر به بالگرد ادامه داد: مجلس همواره به‌عنوان پشتیبان و حمایت‌کننده هلال‌احمر بوده و هست و امیدواریم بودجه‌هایی که به منظور حمایت از این نهاد عام‌المنفعه در مجلس تصویب می‌شود از سوی دولت به‌موقع تخصیص یابد تا در زمان بحران‌ها دغدغه زیادی نداشته باشیم.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha