شکست «۳۶۰ درجه محاصره» در قاب شبکه یک

تهران- ایرنا- در آستانه فرا رسیدن دومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، مستند «۳۶۰ درجه محاصره» که به روایت فرماندهی شجاعانه سردار دل ها در عملیات نجات مردم آمرلی از چنگال داعش می‌پردازد، نخستین بار از شبکه یک سیما پخش می شود.

به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سیما، مستند ۳۶۰ درجه محاصره ساخته حامد هادیان به زمان حضور داعش در عراق و سقوط موصل و شهرهای شمالی و محاصره شهر آمرلی که ساکنان آن اقلیت ترکمان شیعه عراق هستند اختصاص دارد که به مدت ۸۰ روز در محاصره کامل و ۳۶۰ درجه داعش قرار گرفت.
در جریان این محاصره، دسترسی مردم به آب، خوراک و خدمات مخابراتی قطع شد.
 

سردار سلیمانی در حالی که شهر در محاصره‌ کامل داعش بود، در اقدامی شجاعانه شبانه با بالگرد از بالای سر نیروهای داعش گذشت،خود را به شهر رساند و به سازماندهی نیروهای مدافع شهر پرداخت و با تجدید روحیه مقاومت در بین مردم و نیروها، مانع از سقوط شهر و قتل عام فجیع مردم شد.
 

مقام معظم رهبری پس از شهادت حاج قاسم در نماز جمعه مورخ ۲۷ دی ۱۳۹۸، به ماجرای محاصره ۳۶۰ درجه‌ای آمرلی و نقش شجاعانه و متهورانه حاج قاسم در شکستن این محاصره اشاره فرمودند.
در پی شکست داعش در آمرلی و مناطق شرقی استان صلاح‌الدین با فرماندهی مستقیم سرلشکر سلیمانی، تروریست‌های داعشی روحیه خود را از دست دادند و در موصل پایتخت خودخوانده خود نیز فرار را بر قرار ترجیح دادند.

مستند ۳۶۰ درجه محاصره جمعه ۱۲ آذرماه ساعت ۲۳ برای نخستین بار از شبکه یک سیما به روی آنتن می رود. این مستند در هفته آینده نیز از دیگر شبکه های سیما پخش خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha