استاندار آذربایجان غربی: ایرنا رسانه مرجع و با تجربه است

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ایرنا رسانه ای مستقل، حاکمیتی، با تجربه و با سابقه به شمار می رود، گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی، به رسانه ای مرجع با اطلاعات دقیق و شفاف در استان تبدیل شود.

محمدصادق معتمدیان روز چهارشنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان غربی و دیدار با رییس و کارکنان این رسانه، افزود: ایرنا از خبرگزاری های با سابقه، با تجربه و مرجع است که انتظار ما نیز ایفاکردن نقش حاکمیتی و مرجع در استان است.

وی اضافه کرد: از خبرگزاری جمهوری اسلامی انتظار می رود که ارتباط نزدیک، مستمر و شبانه روزی با استانداری آذربایجان غربی داشته باشد.

استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: نیاز امروز استان، اطلاع رسانی دقیق و شفاف است که خبرگزاری جمهوری اسلامی می تواند در این خصوص نقش اساسی ایفا کند.

معتمدیان با اشاره به اینکه روزانه صدها شبکه ماهواره ای برای مقابله با ایران اسلامی، برنامه سازی می‌کنند، بیان کرد: در این شرایط، نیازمند وجود رسانه ای مرجع هستیم که اطلاعات دقیق، درست و شفاف را ارائه دهد.

وی، معرفی ظرفیت ها و توانمندی های آذربایجان غربی را یک اصل اساسی برای شناساندن این استان به مردم کشور و دیگر کشورهای منطقه دانست و ادامه داد: هم اینک، ظرفیت های کشاورزی، محصولات استراتژیک، پتانسیل های معدنی و جاذبه های گردشگری قابل توجهی در این استان وجود دارد که باید با استفاده از ظرفیت رسانه، این موارد معرفی شود.

وی، یکی از مهمترین مشکلات حوزه رسانه در برهه کنونی را ارائه "نداشته ها" به جای "داشته ها" عنوان کرد و گفت: تغییر این رویکرد با محوریت خبرگزاری جمهوری اسلامی ضروری است و باید به سمت تولید خبرهای مثبت و امیدآفرین به ویژه در آذربایجان غربی سوق یابیم.

استاندار آذربایجان غربی نیاز حوزه رسانه ای به ویژه در استان را استفاده از ابزار چندرسانه ای اعلام کرد و افزود: می توان با استفاده از تولیدات مختلف رسانه ای، مخاطبان بیشتری را جذب کرد.

معتمدیان اضافه کرد: همچنین در حال حاضر، شفافیت، برخورد صادقانه و اطلاع رسانی به موقع در جذب مخاطب اثرگذار است.

وی، فعال سازی دیپلماسی منطقه ای را نگاه ویژه مدیریت ارشد آذربایجان غربی دانست و بیان کرد: می‌توان از ظرفیت رسانه ای ایرنا در راستای معرفی ظرفیت های همکاری با کشورهای همسایه از جمله ترکیه و شمال عراق استفاده کرد که در این خصوص نباید استان های شرقی ترکیه بلکه همه این کشور مدنظر ما برای توسعه روابط باشد.

وی استفاده از ظرفیت اخبار چندزبانه در ایرنا را در ارتقای نقش این خبرگزاری در توسعه استان بسیار مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: می توان برای معرفی آذربایجان غربی از این ظرفیت استفاده بهینه کرد.

استاندار آذربایجان غربی، این استان را رنگین کمان اقوام، ادیان و مذاهب دانست و گفت: این امر، یک فرصت و مزیت است و باید تلاش کنیم با استفاده از آن، همدلی بین مردم روز به روز افزایش یابد.

معتمدیان تاکید کرد: باید تلاش کنیم تقابل بین مردم، قومیت ها و پیروان مذاهب صورت نگیرد.

وی، نظارت را یکی از وظایف رسانه ها عنوان کرد و افزود: ما باید سعی کنیم که فرهنگ مطالبه گری طبق مشی دولت سیزدهم در آذربایجان غربی شکل گیرد و البته نباید در این راستا، به سمت مطالبه سازی حرکت کنیم.

رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان غربی نیز در این بازدید با قدردانی از حضور استاندار استان در این مرکز ارومیه، بیان کرد: ما آمادگی داریم تا اقدامات لازم را برای بیان ظرفیت ها، راهکارهای توسعه استان و همچنین ایجاد پلی ارتباطی بین مردم و مسوولان در دولت مردمی سیزدهم انجام دهیم.

حسینعلی راشکی افزود: تعامل خوبی طی هفته های اخیر بین خبرگزاری جمهوری اسلامی و استانداری آذربایجان غربی شکل گرفته که نتیجه نگاه ویژه مدیریت ارشد استان به حوزه رسانه به ویژه ایرناست.

به گزارش ایرنا، در این بازدید که بیش از ۲ ساعت طول کشید، رییس و کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان غربی نیز به بیان دغدغه ها و مشکلات حوزه رسانه پرداختند.

مشروح نشست چند ساعته استاندار آذربایجان غربی با خبرنگاران ایرنا و پاسخ به سووالات آنان منتشر می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha