هشت هزارو ۳۰۰ نفر از زنان خانه‌دار زنجانی بیمه تامین اجتماعی شدند

زنجان - ایرنا - مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان گفت: در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده که از سال ۹۳ آغاز شد، تاکنون هشت هزارو ۳۰۰ نفر از زنان خانه دار این استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته اند و این روند همچنان ادامه دارد.

مسعود علیاری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، هدف از اجرای این طرح را تحت پوشش قراردادن زنان خانه دار، زیرچتر سازمان تامین اجتماعی و بهره مندی آنان از مزایای این بیمه اعلام کرد و افزود: با این اقدام تلاش می‌شود تا این قشر بتوانند با پرداخت حق بیمه، بعد از گذشت مدتی معین از این پشتوانه استفاده کنند.

وی اضافه کرد: بر این اساس زنان خانه دار ۱۸ تا ۵۰ ساله زنجانی می‌توانند برای بهره مندی از بیمه تامین اجتماعی با نرخ حق بیمه مختلف ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد خود را تحت پوشش این نوع بیمه قرار دهند.

این مسوول، با بیان اینکه متقاضیان بالای ۵۰ سال باید معادل مازاد سنی سابقه داشته باشند، ادامه داد: متقاضیان می‌توانند برای ثبت نام به سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی به نشان www.tamin.ir مراجعه کنند.

 مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان در ارتباط با  شرایط بازنشستگی بیمه زنان خانه دار نیز گفت: زنانی که باعقد قرارداد بیمه زنان خانه دار، حرفه‌ها و مشاغل آزاد، اختیاری، بیمه توافقی بیمه پرداز می‌شوند با داشتن حداقل ۵۵ سال سن و حداقل ۱۰ سال سابقه می‌توانند بازنشسته شوند و به نسبت سنوات، مستمری دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه زنان خانه دار اطلاعات کافی از اجرای این طرح ندارند، اظهار داشت: هر چند با اطلاع رسانی لازم تلاش شده این قشر آگاهی لازم را کسب کنند، اما تعداد زیادی از چگونگی پوشش این نوع بیمه، بی اطلاع هستند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان خاطرنشان کرد:  زنان خانه دار می‌توانند برای استفاده از خدمات بیمه تامین اجتماعی با مراجعه حضوری به شعبه‌های این سازمان برای عقد قرارداد مراجعه کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha