۱۰ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۵۸
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84561631
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

گردهمایی روسای مجمع خیرین مدرسه ساز کشور در البرز آغاز شد

کرج - ایرنا- گردهمایی روسای مجمع خیرین مدرسه ساز کشور روز چهارشنبه با شعار « مدرسه سازی برای فرزندان ایران » در سالن اجتماعات شهدای دولت استانداری البرز آغاز شد.

گردهمایی روسای مجمع خیرین مدرسه ساز کشور در راستای بررسی وضعیت استان هایی که مشکل فضای آموزشی دارند و همچنین نحوه تخصیص اعتبارات عمرانی در حال برگزاری است.

عضو هیات مدیره و رییس کمیسیون اقتصادی جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در این نشست گفت: خیرین مدرسه ساز بدون هیچ چشمداشتی و با اخلاص در عرصه مدرسه سازی فعالیت می کنند.

محمدرضا اسپرورین  با اشاره به اینکه خیرین مدرسه ساز به امر تحصیل فرزندان ایران زمین عشق می ورزند، خاطرنشان کرد:  اکنون ۳۱ هزار خیر مدرسه ساز در کشور وجود دارد که حداقل یک مدرسه ساخته اند.

وی بیان داشت: پای کار یودن آموزش و پرورش و خیرین مدرسه ساز موجب شده تا از  مشکلات آموزشی کاسته شود.

اسپرورین به موضوع مهم مهاجرت های بی رویه در استان البرز پرداخت و یادآورشد: البرز بالاترین نرخ رشد جمعیت دانش آموزی را در کشور دارد.

وی یادآورشد: هرساله ۱۳ هزار نفر به جمعیت دانش آموزی البرز افزوده می شود و این استان ۵۰۰ هزار نفر دانش آموز دارد.

وی با بیان اینکه در هر سال تحصیلی البرز نیاز به ساخت ۴۰۰ کلاس درس جدید دارد، عنوان کرد: در این استان برای افزایش سرانه فضاهای آموزشی مثلث عشق بین آموزش و پرورش، مجمع خیرین و نوسازی تشکیل شده است.

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان البرزا دامه داد: برای رفع محرومیت های آموزشی در البرز همواره تلاش می کنیم و دراین راه نیاز به کمک های خیری داریم.

نهضت مدرسه سازی در البرز

مدیرکل آموزش و پرورش البرز هم در این نشست گفت: استان البرز مهد علم، فرهنگ ها و اقوام است که در مدرسه سازی نیاز به نهضت مدرسه سازی دارد.

سالار قاسمی اظهار داشت: استان البرز مهد بزرگانی چون  مرحوم  آیت الله طالقانی، پرفسور میرزاخانی، جلال آل احمد و شهدای گرانقدری نظیر شهید محمدحسین فهمیده  است.

وی یادآورشد: استان البرز نیم میلیون دانش آموز و ۲۵ هزار فرهنگی دارد.

وی با اشاره به اینکه تا کنون مجمع خیرین و نوسازی نقش مهمی در رفع مشکلات آموزشی در استان ها از جمله در البرز داشته اند، یادآورشد: در استان البرز اعتبارات ساخت مدارس هفت تا ۱۰ برابر شده است.

قاسمی  با بیان اینکه البرز اثر گذاری کشوری دارد، یادآورشد: استان دارای ظرفیت های اقتصادی و اجتماعی است که باید در حوزه ساخت مدارس از آن بهره گرفت.

وی تاکید کرد: خیرین جزوه چهره های ماندگار کشور هستند.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha