طرح هادی روستای «هفت‌شیان» بخش کوزران کرمانشاه افتتاح شد

کرمانشاه - ایرنا - طرح هادی روستای «هفت شیان» از توابع بخش کوزران شهرستان کرمانشاه با اعتبار ۲ میلیارد تومان روز چهارشنبه با حضور حجت الاسلام والمسلمین «حسین روحانی نژاد» نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، طرح هادی روستای هفت آشیان که ۳۶ خانوار در آن ساکن است در سال ۱۳۷۹ تهیه و در سال ۱۳۸۹ بازنگری شده و ۲۰۰ میلیون از اعتبار صرف شده استانی و یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی و قیر رایگان هزینه شده است.

مجموعه عملیات اجراشده از ابتدا تاکنون در روستا شامل عملیات جدول گذاری به طول یک هزار و ۳۶۹ متر مربع، پیاده روسازی به سطح یک هزار و ۲۹۳ مترمربع، دیوار سنگی به حجم ۱۳۰ مترمکعب، خاکبرداری، خاکریزی، زیراساس، اساس، و اسفالت به سطح پنج هزار متر مربع است.
حجت الاسلام والمسلمین  روحانی نژاد در این مراسم با اشاره به اینکه روستا از جوامع باارزش و با اهمیت برای کشور است که باید برای توسعه و عمران و آبادی آن تلاش‌های زیادی صورت گیرد، گفت: خدمت به جامعه روستایی، از برجسته ترین وظایفی است که در دستور کار بنیاد مسکن و مورد توجه مسئولان اجرایی کشور قرار دارد.
وی ادامه داد: بنیاد مسکن خود را مکلف می‌داند که خدمات عمرانی مورد نیاز جامعه را برای روستاها تأمین کند و این خدمات ضمن این که شرایط زندگی را در مناطق روستایی تسهیل می نماید، از مهاجرت روستاییان به شهر جلوگیری کرده و حتی مهاجرت معکوس را سبب می‌شود.
مهندس عاطفی مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمانشاه نیز با تاکید بر اینکه مهمترین موضوع در روستاها از دید بنیاد مسکن استان کرمانشاه موضوع اجرای طرح هادی و مقاوم سازی مسکن روستایی است، گفت: ایجاد زیرساخت های آموزشی، بهداشتی، رفاهی، ارتباطات و برخورداری از دیگر خدمات از نیازهای ضروری و اولیه است که تأمین آن در روستاها به طور ویژه در دستور کار  قرار دارد.
به گفته وی، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی در زمینه اجرای پروژه های روستایی تأثیر بسزایی دارند و باید در این  حوزه نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha