تغییرات درتاریخ امتحانات آزمون دستیاری صدمات جبران ناپذیری وارد می‌کند

تهران- ایرنا - معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تغییرات نابهنگام تاریخ امتحانات آزمون دستیاری بویژه در حیطه پذیرش دستیار تخصصی، صدمات جبران ناپذیری را به نخبگان و نیز فرآیندهای خدمات آموزشی و درمانی در بیمارستان‌ها وارد می‌کند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وبدا، ابوالفضل باقری فرد افزود: برگزاری آزمون دستیاری همانند سایر آزمون های حوزه سلامت برعهده وزارت بهداشت است و افراد و گروه ها اجازه ورود در تصمیم گیری را ندارند.

وی تصریح کرد: داوطلبان در کمال آرامش و بدون توجه به جنجال های ساختگی، به مطالعه پرداخته و بر آمادگی خویش بیافزایند و اطمینان داشته باشند که اجازه تضییع حقوق آنها را  نخواهیم داد.

معاون وزیر بهداشت یادآور شد: طبق قوانین کشور تعیین تاریخ و نحوه امتحان رشته های دستیاری برعهده دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی است. براین اساس، مرکز سنجش وزارت بهداشت همه ساله تقویم امتحانات را رسما اعلام می کند تا داوطلبان گرامی با برنامه ریزی لازم بتوانند در این امتحانات شرکت کنند. طی دو سال اخیر به علت شیوع بیماری کرونا تغییراتی در این تاریخ ها اتفاق افتاد و شکایاتی را در مراجع قانونی رقم زد.

باقری فرد ادامه داد: تغییرات نابهنگام تاریخ امتحانات خصوصا درحیطه پذیرش دستیار تخصصی، صدمات جبران ناپذیری را به نخبگان و نیز فرآیندهای خدمات آموزشی و درمانی در بیمارستان ها وارد می کند. داوطلبان واقعی که با مشکلات زیاد، خود را آماده امتحان در موعد مقرر کرده اند، با تغییر تاریخ با بهانه های مختلف، آمادگی خود را از دست داده و چه بسا با تغییر شرایط، امکان شرکت و موفقیت را از دست می دهند که این امر مغایر با عدالت آموزشی است.

وی خاطرنشان کرد: در این دوره، معاونت آموزشی وزارت بهداشت مصمم به اجرای ضوابط و قوانین خود بوده و ضمن تعامل نزدیک با قوه قضاییه و دیوان عدالت اداری، در حال حل و فصل قانونی پرونده ها و رای های صادره قبلی است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تصریح کرد: با توجه به اهمیت آزمون پذیرش دستیار و وجود صندلی های خالی در بعضی رشته های مورد نیاز کشور در طی ساله های گذشته، تغییراتی در نحوه امتحان در حال انجام است که پس از تایید در نشست اخیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی، اعلام خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha