۱۳ درصد یزدی‌ها واکسن دریافت نکرده‌اند؛ مقاومت‌ها عامدانه است

یزد- ایرنا- مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با بیان اینکه این روزها عده‌ای برای دریافت واکسن، مقاومت عامدانه و غیرعالمانه دارند و این به هیچ وجه به نفع فرد و جامعه نیست گفت: ۱۳ درصد یزدی‌ها هنوز واکسن دریافت نکرده‌اند.

دکتر محمد حسین زارع عصر چهارشنبه به ایرنا گفت: این افراد حضورشان و عملکردشان برای سلامتی مردم خطرناک است، آنها یا ناقل می شوند یا اینکه بیماری سختی می گیرند و دردسر برای خودشان و جامعه ایجاد می کنند؛ کسانی که به اصول بهداشتی اعتقاد ندارند قطعا به درمان آن هم پایبند نیستند.

وی اظهار داشت: اغلب آنهایی که برای درمان سرپایی مراجعه می کنند واکسن نزده هستند؛ شدت بیماری در واکسن نزده‌ها سخت‌تر از دیگران است.

وی با بیان اینکه باید واکسیناسیون، جدی گرفته شود و قبول نداشتن کرونا نوعی جهل مرکب است افزود: اینکه افرادی برای انواع درمان به مراکز درمانی مراجعه می کنند ولی واکسیناسیون را قبول ندارد این یک تناقص است.

وی گفت: ۸۷ درصد یزدی ها واکسن زدند و امیدواریم آنهایی هم که تاکنون برای دریافت واکسن مراجعه نکرده اند دست از  سخت گیری بی مورد برداشته و خود را به ۸۷ درصدی‌ها برسانند.

وی ضمن توصیه به زنان باردار برای مراجعه و تزریق واکسن، یادآور شد: همچنین لازم است افراد بالای ۶۰ سال، آنهایی که بیماری خاص دارند و کادر درمان برای دریافت دز سوم واکسن مراجعه کنند.

 دکتر زارع در ادامه به سویه جدید کرونای آفریقایی هم اشاره کرد و یادآور شد: با توان عملی بالا، داشتن تجهیزات کافی و تزریق واکسیناسیون، انشاالله از موج آفریقایی آن هم می گذریم اما دریافت واکسیناسیون، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی، سه اصلی هست که باید رعایت شود.

۱۳ درصد یزدی‌ها واکسن دریافت نکرده‌اند، مقاومت‌ها عامدانه است

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha