ارتقاء خدمات هلال‌احمر در طرح شهید سلیمانی

تهران - ایرنا - مسئولان جمعیت هلال‌احمر در نشستی، بر ارتقاء خدمات این جمعیت در اجرای طرح شهید سلیمانی تاکید کردند.

به گزارش ایرنا از جمعیت هلال‌احمر، نشست مسولان جمعیت هلال احمر در پی تاکید رئیس این جمعیت بر تلاش مضاعف برای بررسی راهکارهای توسعه و گسترش خدمات و فعالیت‌های هلال احمر در طرح شهید سلیمانی و با هدف پیشگیری و کنترل اپیدمی کووید 19 برگزار شد.

در این نشست که روز گذشته(سه شنبه) برگزار شد، رئیس سازمان جوانان، معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی، مدیرکل سلامت هلال‌احمر و دیگر مسئولان جمعیت حضور داشتند.

در این جلسه مقرر شد با توجه به وظایف محوله به جمعیت هلال‌احمر در فازهای مختلف طرح شهید سلیمانی، امکانات و تمهیدات مورد نیاز در حوزه‌های نیروی انسانی و منابع مالی احصا شود.

همچنین فعالیت هلال‌احمر در سه زمینه مراقبتی؛ با محوریت معاونت بهداشت درمان و توانبخشی، حمایتی؛ با محوریت سازمان داوطلبان و نظارتی؛ با محوریت سازمان جوانان فعالیت‌های هلال‌احمر توسعه بیشتری یابد.

کمک به تسریع واکسیناسیون اتباع خارجی مقیم ایران که از فعالیت‌های مشترک و مورد درخواست کمیته بین المللی صلیب سرخ بوده و منابع مالی آن نیز توسط این کمیته پیش بینی شده است، موضوع دیگری بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد با حمایت رئیس جمعیت هلال‌احمر، نسبت به کارسازی موضوع در قالب طرح شهید سلیمانی و رفع موانع اجرایی این پروژه اقدام شود.

به گزارش ایرنا، طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با همکاری مشترک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بسیج مستضعفین دوم آذر سال گذشته و همزمان با آغازین روز از هفته بسیج در سراسر کشور به اجرا درآمده است.

در این طرح بسیجیان ‌و کارشناسان حوزه بهداشت با مراجعه به افراد نیازمند و تأمین نیازهای اولیه آنها، به اجرای بهینه پروژه قرنطینه معکوس یاری می دهند.

اطلاع رسانی به موقع و تشخیص مخاطرات در فوریت ها می تواند جان انسانهای در معرض خطر را در شرایط اضطراری به شرط اعمال مداخلات موثر، سریع و هماهنگ نجات بخشد.

در این زمینه بهترین و موثرترین راه جلب مشارکت اجتماعی از طریق بهره گیری از کمک نیروهای بسیج و داوطلب مردمی و سازماندهی محله محور مردم است.

 این مشارکت محله محور باید بگونه ای طراحی شود که ضمن جلب اعتماد مردم، اهداف و فعالیتها توسط گروههای مردمی نیز به تحقق برسد. در این راه اطلاعات مرتبط با پیشگیری و مقابله با مخاطرات باید به روشی مورد قبول و منطبق بر فرهنگ و توانایی مردم محله به آنان ارائه شود.

موضوعی که مقام معظم رهبری هم بر آن تاکید و یادآور می شوند: بهره گیری از کمک نیروهای بسیج و داوطلب مردمی، کمک بزرگی به رهایی کشور از این عارضه (ویروس کرونا) همه گیر خواهد کرد.

بر همین اساس، طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با محتوای مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ و برای جلب مشارکت مردم از طریق انتخاب یک سفیر سلامت برای هر خانوار و یک رابط سلامت محله برای هر ۴۰ سفیر خانوار با محوریت بسیج امکانات محله و در جهت بهبود وضعیت اجتماعی (از جمله سلامت)، اقتصادی و فرهنگی جامعه مطرح شد تا با مشارکت مردم و نهادهای مردم محور، محلات از محرومیت خارج شود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha