فرماندار: توسعه امکانات زیرساختی بیمارستان دیر نوید بخش است

بوشهر - ایرنا - فرمانداردیر استان بوشهر گفت: توسعه امکانات زیرساختی بیمارستان امام هادی (ع) این شهرستان نوید بخش است و باید با همت و تلاش مسئولان خدمات بهتری به مردم ارائه شود.

به گزارش ایرنا، یونس باربرز روز چهارشنبه در بازدید از بیمارستان امام هادی (ع) شهرستان دیر افزود: بهداشت و درمان در اولویت و صدر همه برنامه‌های دولت سیزدهم قراردارد.

وی در ارتباط با وضعیت بیمارستان این شهرستان بیان کرد: بیمارستان امام هادی دیر در روز افتتاح هیچ امکاناتی نداشت و آرام آرام و با تلاش مردم و مسئولان اکنون شاهد شکوفایی نسبی این بیمارستان هستیم.

فرماندار دیر اضافه کرد: امکانات زیرساختی بیمارستان و روحیه ایثارگری نیروی انسانی بیمارستان نوید بخش است و باید با همت وتلاش مسئولان خدمات بهتری به مردم ارائه شود.

وی در ارتباط با کمبودهای این بیمارستان گفت: پزشک متخصص سونوگرافی و بیهوشی نیاز مبرم این بیمارستان است و با توجه به شرایط جامعه همگی باید همت کنیم تا مشکلات یکی پس از دیگری برطرف شود.

باربرز، استفاده از ظرفیت مجمع خیرین را در شهرستان مهم دانست و افزود: باید در راستای توسعه بیمارستان و رفع کمبودهای آن از ظرفیت خیرین داخل و دیری هایی که مقیم خارج هستند، استفاده کرد.

وی گفت: کارکنان زحمتکش بیمارستان امام هادی (ع) دیرسعی کنند با بیماران و همراهان بیمار رفتار خوبی داشته باشند و ما تلاش خواهیم کرد تا حقوق معوقه نیروها و پزشکان مشغول در این بیمارستان برطرف شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر و سرپرست بیمارستان امام هادی (ع) دیر گفت: از اول مهر امسال تاکنون ۷۰۰ عمل زایمان طبیعی و سزارین در این بیمارستان انجام گرفته است.

احمد آخوندی افزود: بیمارستان برای خدمات دهی مطلوب به شهروندان نیاز به اعتبار و جذب پزشک متخصص بصورت طرحی و ثابت دارد.

وی گفت: پیگیری اعتبارات برای  بیمارستان در سطح ملی از طریق نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار و رئیس شبکه بهداشت و درمان صورت گرفته است.

آخوندی ادامه داد: با توجه به اینکه بیمارستان برنامه ریزی برای درآمد زایی و خدمات دهی مطلوب به بیماران دارد ولی با توجه به اینکه ۱۰۰ درصد نیروهای اداری و خدماتی بصورت شرکتی هستند، همه درآمد باید به حقوق نیروهای  شرکتی تعلق گیرد.
آخوندی ادامه داد: کمک بیشتر شهرداری ها برای جذب ماندگاری پزشکان و مانع زدایی در زمینه جذب سرمایه گذار بخش خصوصی حوزه سلامت و همکاری بیشتر ادارات با بیمارستان دیر ضروری است.

حجت الاسلام محمد رهبر دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان دیر و کارشناس فرهنگی بیمارستان گفت: بیمارستان به این بزرگی نمازخانه ندارد و در محوطه بیمارستان نیز سرویس‌های بهداشتی برای مراجعه کنندگان در نظرگرفته نشده‌است.

 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha