قدردانی ائمه جمعه کشور از افتخارآفرینی ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش

تهران-ایرنا- ائمه جمعه کشور با ارسال پیام‌ها و دلنوشته‌هایی به ارتش از افتخارآفرینی دریادلان ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش قدردانی کردند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی ارتش، در پی حضور ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش در اقیانوس اطلس و بازگشت عزتمندانه به کشور، ده‌ها تن از ائمه جمعه در سراسر کشور با ارسال پیام‌ها و دلنوشته‌هایی به ارتش جمهوری اسلامی ایران از اقتدار و افتخارآفرینی دریادلان این ناوگروه که  با تکیه بر دانش بومی و با ناو ایرانی سهند، طولانی ترین دریانوردی تاریخ کشور را انجام داده و موجب شکست هیمنه استکبار و امیدآفرینی برای دوستان نظام شدند، قدردانی کردند.

در  بخشی از این پیام‌ها و دلنوشته‌ها آمده است: نیروی دریایی مظهر اقتدار دریایی جمهوری اسلامی ایران است و امنیت آبراه‌های بین المللی و دریاها مدیون همت بلند، نبوغ فکری و شجاعت شیرمردانی است که با توان علمی و عملی خود سینه امواج را شکافته و پرچم سه رنگ میهن اسلامی و عزیزمان را در دورترین نقاط دنیا به اهتزاز درآوردند.

در ادامه این پیام‌ها آمده است: ناوشکن ایرانی سهند و ناوبندر مکران در پهنه اقیانوس‌ها و آب‌های بین‌المللی افتخار بزرگی را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خلق و به همه جهانیان این پیام را مخابره کردند که ایران سرزمین دلیران است. این دلاورمردان با ناو سهند این دستاورد ایرانی دنیا را به حیرت وا داشتند و فرمایش مقام معظم رهبری و فرمانده معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) که فرمودند: «نیروی دریایی ارتش یک نیروی بین المللی است» را به منصه ظهور رساندند.

در فرازهایی دیگر از دلنوشته‌ها آمده است: ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش اعتماد به نفس ایران را صدچندان کرد و به‌رغم تهدیدات دشمن، این حرکت مقتدرانه موجب تثبیت موقعیت ایران قوی در دنیا شد و موجبات شادی دوستان را فراهم کرد و کاری بسیار زیبا، لازم و راهبردی در مسیر اقتدارافزایی انقلاب اسلامی در عرصه های بین‌المللی بود.

همچنین در بسیاری از دست نوشته های ارسالی ضمن تاکید بر تاثیرات داخلی و بین المللی این حرکت بزرگ آورده شده است: انجام ماموریت طولانی ترین دریانوردی توسط ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی به دنیا فهماند که ارتش و سایر قوای مسلح ایران اسلامی به هنگام نیاز و برای دفاع از منافع ملی خود و اثبات توانمندی دریایی قادرند مقتدرانه در آب‌های آزاد و اقیانوس‌ها حضور یابند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha