پنج واحد تولیدی راکد در خمین امسال به چرخه تولید بازگشتند

خمین - ایرنا - فرماندار خمین گفت: پنج واحد صنعتی راکد و تعطیل در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این شهرستان امسال با پیگیری‌های فرمانداری و دیگر دستگاه‌های اجرائی مسئول به چرخه تولید بازگشتند.

«احمد طهرانی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: شناسایی این واحدها و عارضه‌یابی مشکلات آن‌ها از سوی نهادهای مسئول، شرکت شهرک‌های صنعتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت حمایت‌های لازم در این خصوص انجام شده و این صنایع به چرخه تولید بازگشتند و دست کم بیش از ۶۲ فرصت شغلی در زادگاه امام راحل احیا شد. 
 وی تصریح کرد: کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی لازم برای اعطای تسهیلات سرمایه ثابت و در گردش، کمبود مواد اولیه، نبود ثبات در بازار فروش و ناآگاهی نسبت به بازار، اختلافات بیمه‌ای و مالیاتی از مهمترین دلایل رکود برخی واحدهای تولیدی در زادگاه امام راحل است.
فرماندار خمین بیان کرد: بانک‌ها، دستگاه‌های خدمات رسان، اداره کل امور مالیاتی و بیمه تامین اجتماعی استان نقش مهمی در احیای واحدهای تعطیل و راکد شهرستان داشتند.

طهرانی گفت:راه‌اندازی واحدهای تولیدی راکد و تعطیل از سال‌های پیش در شهرستان آغاز شده و اکنون ۱۲۴ واحد فعال  و با اشتغال ۲۲۸۱  نفر د رشهرک ها و نواحی صنعتی فعال هستند.
فرماندار خمین اظهار داشت: ۶ واحد تولیدی با اشتغال ۸۲ نفر اکنون در این شهرستان نیمه فعال و ۲۱ واحد نیز غیر فعال است.

خمین واقع در جنوب استان مرکزی دومین شهر پس از اراک است که آمار بیکاری آن بالا است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha