مطالبه مردم برای رسیدگی  به موضوع  قنات مهاباد اردستان پیگیری می‌شود

کاشان- ایرنا- فرماندار اردستان گفت: مطالبه مردم مبنی بر رسیدگی به برداشت بی رویه از قنات مهاباد به جد درحال پیگیری است و به نتیجه خواهد رسید.

حمیدرضا تأملی روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: پیرو اعتراض‌های مردم مهاباد در رابطه با برداشت آب توسط کارخانه‌فولاد نطنز از بالادست قنات این شهر و کاهش بی‌سابقه آبدهی آن دیروز  نشست مشترک شورای تأمین شهرهای اردستان و نطنز در محل فرمانداری آن شهر برگزار و گزارشی از سوی دادستان شهرستان نطنز ارائه شد.
وی اضافه کرد: نظر شورای تأمین نطنز نسبت به خواسته اهالی مهاباد مثبت است و توافق شد پیشنهاد مطرح‌شده توسط دادستان شهرستان نطنز در اردستان با حضور شورای قنات و نمایندگان مهاباد بررسی تا موضوع از طریق اداری حل‌وفصل شود.
فرماندار اردستان ضمن تشکر از همکاری خوب مردم مهاباد خاطرنشان کرد: بدون شک هرگونه تجمعی که صورت می‌گیرد از طرف دشمنان و معاندان نظام اسلامی مورد سوءاستفاده واقع می‌شود که از مردم فهیم و انقلابی این شهر به خاطر رعایت موضوع تقدیر کرده به آن‌ها اطمینان می‌دهیم از حق قانونی و مشروع مردم دفاع خواهیم کرد.

به گزارش ایرنا ، چندی پیش گروهی از اهالی  مهاباد اردستان و نیز حامیان محیط زیست نسبت به آنچه که "برداشت بی رویه آب از قنات تاریخی شهر مهاباد به وسیله یک شرکت فولادسازی در منطقه " عنوان می شود، معترض شدند و خواهان ممانعت از استفاده بیش از حد از آب قناتی شدند که قدمت آن افزون بر سه هزار سال تخمین زده می‌شود.
فرماندار اردستان همچنین  درزمینهٔ روشنایی ایجادشده در مسیر جاده اردستان اصفهان در محدوده ورودی روستای" جنبه"  و  " امکان " اظهار داشت: با مذاکره‌ای که معاون راهداری استان انجام گرفت، موافقت شد تا پایان هفته جاری طرح روشنایی بهره‌برداری  شود.
وی در خصوص کمبود آب شرب ،کشاورزی، صنعت و برداشت‌های بی روبه در سال‌های گذشته که به پایین رفتن سطح آب‌های زیرزمینی منجر شده است ،گفت: ۹۴درصد آب در بخش کشاورزی و ۶درصد در بخش شرب، بهداشت و صنعت مصرف‌شده است که مجوز برداشت آب به بخش صنعت داده نمی‌شود.
فرماندار اردستان افزود: از طریق کارگروه ملی صرفه‌جویی آب سهمیه سنگین کاهش برداشت به شهرستان ابلاغ‌شده است تا جبران برداشت سال‌های گذشته بشود و با انجام این کار آبخوان دشت اردستان تقویت خواهد شد.
تأملی در خصوص گازرسانی به روستای داوران اظهار داشت: این روستای ۶۱ خانواری به دلیل فاصله زیاد تا خط انتقال و کوهستانی بودن مسیر هزینه زیادی برای گاز کشی دارد که هنوز وزارت‌خانه با گاز کشی آن موافقت نکرده است ولی مسوولان شهرستان پیگیر حل این موضوع هستند.
وی در رابطه با نظارت بر کار مجموعه اداره‌های شهرستان و میزان رضایت مندی ارباب‌رجوع تأکید کرد: این نظارت به‌طور مستمر و جدی از طریق فرمانداری صورت می‌گیرد و ودرراستای حل مشکل مردم‌ کوتاهی از هیچ‌کس پذیرفتنی نیست و از اصحاب رسانه درخواست می شود در این زمینه به کمک فرمانداری آمده هرگونه مشکل یا کم‌کاری اداره تارا به گزارش کنند تا پیگیری شود.
فرماندار اردستان در پایان درباره پرونده ثبت مسجد جامع هزارساله اردستان در فهرست جهانی یونسکو گفت: پرونده به وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی ارسال‌شده موضوع تا رسیدن‌به نتیجه نهایی پیگیری خواهد شد.

شهرستان اردستان با افزون بر ۴۳ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع‌شده است .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha