۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات کشت گیاهان دارویی به کشاورزان پرداخت می‌شود

زاهدان- ایرنا- مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان گفت: تسهیلات قرض‌الحسنه ۵۰۰ میلیون تومانی برای حمایت از توسعه و کشت گیاهان دارویی در این استان در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

غلامعلی صمصامی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در راستای حمایت از توسعه کشت گیاهان دارویی در سیستان و بلوچستان طبق تفاهم‌نامه صندوق کارآفرینی امید با وزارت جهاد کشاورزی، قرار است به کسانی که متقاضی کشت انواع گیاهان دارویی متناسب با اقلیم استان هستند تسهیلات ارائه شود.
وی با اشاره به اینکه این تسهیلات در همه مناطق سیستان و بلوچستان که مستعد کشت گیاهان دارویی است پرداخت می‌شود بیان کرد: این تسهیلات تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان و با کارمزد چهار درصد در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.
 مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان تاکید کرد: چگونگی دریافت سقف تسهیلات به بزرگی طرح ارائه شده از طرف متقاضی بستگی دارد که توسط کارشناسان صندوق بررسی خواهد شد.
وی با اشاره به ظرفیت‌های ویژه سیستان و بلوچستان برای کشت انواع گیاهان دارویی خاطرنشان کرد: گل محمدی، حنا، آلوئه ورا، چای ترش، آویش و نعنا از گیاهان دارویی است که در بیشتر نقاط این استان هم قابلیت کشت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha