گفت‌وگوی عمار حکیم و نماینده ویژه رییس جمهور روسیه در خاورمیانه

تهران – ایرنا – رییس ائتلاف نیروهای دولت ملی عراق روز سه شنبه با نماینده ویژه رییس جمهور روسیه در خاورمیانه درباره راه‌های گسترش روابط دوجانبه میان عراق و روسیه گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری ملی عراق، «عمار الحکیم» در جریان دیدار با «میخائیل بوگدانوف» بر اهمیت روسیه برای عراق در زمینه های نظامی، اقتصادی و آموزشی تأکید کرد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق همچنین در خصوص اهمیت نقش روسیه برای حل معضلاتی که منطقه با آن مواجه است، صحبت کرد و گفت: گفت وگو و نزدیک کردن دیدگاه میان طرف ها بهترین راه حل برای این مشکلات است.

وی همچنین به ماهیت چالش‌هایی که عراق با آن مواجه است، اشاره کرده و گفت: نوعی آشفتگی و فقدان تعادل در نتیجه انتخابات روی داده است.

پیش تر کمیسیون مستقل انتخابات عراق نتایج انتخابات پارلمانی اخیر را با تاکید بر تغییر ۵ کرسی نسبت به نتایج اعلامی اولیه اعلام و تایید کرده بود که تایید نهایی را دادگاه فدرال عراق باید انجام دهد.

این کمیسیون تاکید کرد که نتایج بعد از بررسی همه شکایت ها و اعتراضات اعلام شده است اما دادگاه فدرال عراق باید تایید نهایی آن را انجام دهد.

بنابر اعلام کمیسیون عالی انتخابات عراق، در نتیجه بررسی شکایت های انتخاباتی ۵ کرسی پارلمان در بغداد، نینوا، اربیل، کرکوک و بصره تغییر کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha