اشتغالزایی و توانمندسازی اقشار مستضعف در کمیسیون اقتصادی بررسی شد

تهران - ایرنا - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: جلسه امروز این کمیسیون با حضور بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) برای بررسی برنامه‌ها و دستاوردهای این نهاد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محسن علیزاده در گفت‌وگویی در تشریح نشست امروز سه شنبه کمیسیون اقتصادی گفت: این جلسه با حضور بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و معاونانش برای بررسی برنامه‌ها و دستاوردهای این کمیته برگزار شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: رییس کمیته امداد گزارشی از برنامه‌هایی که طبق قانون بودجه سال گذشته در خصوص توانمندسازی جامعه هدف و ایجاد اشتغال بر آنها تکلیف شده بود را ارائه کرد و در ادامه انتظارات خود را از این کمیسیون در مورد کمک به قشر محروم و مستضعف، اشتغالزایی و توانمندسازی آنها و ایجاد یا ساخت مسکن محرومان در بودجه سال ۱۴۰۱ مطرح کرد.

نماینده مردم سپیدان و بیضاء در مجلس بیان داشت: نمایندگان نقطه نظرات و پیشنهادات خود را مطرح و رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز پذیرفت، بخشی از این پیشنهادات می تواند مدل سازی خوبی برای پیشبرد کارها و بهبود عملکرد در این کمیته باشد.

علیزاده با بیان اینکه طرح مالیات بر عایدی سرمایه با حضور مسوولان بانک مرکزی، سازمان امور مالیاتی، بانک ها و مرکز پژوهش ها بررسی شد، گفت: این طرح به دلیل حساسیت بالا مدتهاست در کمیته مالیاتی این کمیسیون در حال بررسی است زیرا تمهیدات جدی را برای جلوگیری از فرارهای مالیاتی، ساماندهی سامانه های فروشگاهی و مالیات ستانی از بخشی از جامعه سرمایه‌دار فراری از مالیات در نظر گرفته است.

وی افزود: بخشی از مواد این طرح اصلاح شد و چند ماده باقی مانده آن نیز که در جلسات آتی بررسی خواهد شد تا بعد از تصویب در کمیسیون اقتصادی به صحن علنی ارسال شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha